Latvijas Sporta muzejs saņēmis dāvinājumu - grāmatu "Maestro", kuras autors Naums Segals ir kādreizējais Latvijas iedzīvotājs un šahists, kurš jau vairākus gadus dzīvo Izraēlā. Grāmata ir veltīta Mihaila Tāla 80 gadu jubilejai un viņa trenera Aleksandra Koblenca 100 gadu jubilejai.

Pēc pieprasījuma, grāmatu iespējams aplūkot Latvijas Sporta muzejā.

Imantam Gailim – sportistam un trenerim, spilgtai un neordinārai personībai, kas 50 gadus noteica toni Latvijas vieglatlētikā vai visās skriešanas distancēs, šogad atzīmējam 100. Dzimšanas dienu.
Aicinām viņa bijušos audzēkņus, vieglatlētikas draugus un sporta cienītājus uz atceres pasākumu „Imantam Gailim 100” Latvijas Sporta muzejā š. g. 28. novembrī, plkst. 17.00

Sākot ar 2018. gada 26. novembri ir iespējams iegādāties grāmatu „LATVIJAS SPORTA LEPNUMS 100”. Grāmatas cena EUR 35,-

Grāmatu ir iespējams iegādāties Latvijas Sporta muzejā, maksājot skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu (lūdzu, sūtīt maksātāja rekvizītus un nepieciešamo grāmatu skaitu uz e-pastu:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , lai varam sagatavot rēķinu). Pēc rēķina apmaksas, grāmatas būs iespējams saņemt Latvijas Sporta muzejā, Alksnāja ielā 9, Rīga. 

2018. gada 14. novembrī Latvijas Sporta muzejā durvis vēra jauna ekspozīcija ”Latvijas Olimpiešu Goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA”, kas veltīta mūsu valsts un sporta simtgadei.

Lasīt tālāk ...

Latvijas valsts svētku mēnesī – 14. novembrī plkst. 13. 00 Latvijas Sporta muzejā durvis vērs jauna izstāde ”Latvijas Olimpiešu Goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA”, kas veltīta mūsu valsts un sporta simtgadei.

Lasīt tālāk ...

LATVIJAS SPORTA MUZEJĀ 29. OKTOBRĪ PLKST. 13. 00 NOTIKS GRĀMATAS „LATVIJAS SPORTA LEPNUMS 100” ATVĒRŠANA.

Grāmatas tapšana, kas aizsākās krietnu laiku atpakaļ, ir pēdējo gadu grandiozākais kopdarbs, kura veidošanā iesaistījās 27 autori, 29 fotogrāfi, organizācijas un privātpersonas.
480 lapaspušu biezais izdevums ar stāstiem, ar pāri par 400 ilustrācijām, fotoattēliem no Latvijas Sporta muzeja, Latvijas Olimpiskās komitejas, Rīgas Motormuzeja, sporta veidu federāciju un privātpersonu arhīvu materiāliem veido saturā iespaidīgu un patiesu vēstījums par simts gados noieto ceļu. No pirmās Latvijas Olimpiādes līdz pēdējām Olimpiskajām spēlēm 2018. gadā. No, šķietami mazām lietām, kas gadu gaitā pārauga lielās – izcilu cilvēku sportiskos sasniegumos. Grāmata ir kā spogulis mūsu tautas gribai sportot. Lai stāsti par mūsu sporta zvaigznēm – Olimpisko spēļu, pasaules un Eiropas čempioniem, iedvesmo mūs būt labākiem, stiprākiem un laimīgākiem.
Grāmatu izdevis Latvijas Sporta muzejs ar LR Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu.

LL ielugums

 

 

19. septembris atnācis ar neparastu siltumu.
Katru gadu šajā datumā ar ziediem rokās pa II Meža kapu aleju iet dažādu paaudžu bijušie vieglatlēti.
Viņi visi dodas uz Imanta Gaiļa atdusas vietu. Bijušie audzēkņi pie sava trenera Viņa Dzimšanas dienā. Pie leģendāras personības.

Lasīt tālāk ...

Muzejā top jauna ekspozīcija Latvijas Olimpiešu Goda zāle - "Zelts. Sudrabs. Bronza", tāpēc laikā no 31.jūlijam līdz 14.novembrim Latvijas Sporta muzeja izstāžu zāles apmeklētājiem būs slēgtas. 

Šajā laikā, iepriekš piesakoties, iespējams apmeklēt bibliotēku un krājumu, tāpat ir iespējams pieteikties ceļojošajām izstādēm.

Grāmatu un periodikas krājuma lasītavu var apmeklēt, saskaņojot laiku ar Latvijas Sporta muzeja administrāciju (tālr. 67225127 vai mob. 26332739).

Muzeja krājuma darba laiks — no otrdienas līdz piektdienai (10.00—17.00), iepriekš piesakoties, zvanot pa tālruni 67225127 vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Sīkāku informacīju par Latvijas Sporta muzeja Ceļojošo izstāžu piedāvājumu skatīt šeit...

Jūlija mēneša priekšmets – vieglatlētes, septīņcīņas sportistes Lauras Ikaunieces – Admidiņas sporta apavi tāllēkšanai - naglu kurpes jeb „naglenes”. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Šī gada 21.-22.jūnijā, Jelgavā norisinājās Latvijas Pašvaldību Veterānu-Senioru 55.sporta spēļu finālsacensības. Sacensībās vieglatlētikā 3 disciplīnās startēja arī Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne, izcīnot pilnu medaļu komplektu - zelta medaļu lodes grūšanā ar rezultātu 8,17 m, sudraba medaļu vesera mešanā ar rezultātu 16,38 m un bronzas medaļu diska mešanā ar rezultātu 14,04 m. Lepojamies ar panākumiem!

Lasīt tālāk ...

Š.g. 24.jūnijā plkst. 16.00 Latvijas tautas svētku dienā - Jāņu dienā "Likteņdārzā" (Koknesē) tiks atklāta Latvijas Sporta Veterānu - Senioru savienības kopā ar Latvijas Sporta muzeju veidota simtgades sporta izcilnieku galerija. To kuplinās mākslinieku gleznu izstāde un radošās darbnīcas.

Lasīt tālāk ...

Šodien, 19.jūnijā Latvijas Sporta muzejā notiks preses konference, kas veltīta Latvijas Sporta veterānu - senioru savienības (LSVS) 55. sporta spēļu finālsacensību atklāšanai par godu Latvijas valsts simtgadei. Preses konferencē uztāsies LSVS prezidents Daumants Znatnajs. Aicināti visi interesenti.

Jūnija mēneša priekšmets - Lodes grūdēja Jāņa Bojāra Eiropas meistarsacīkšu sudraba medaļa, 1982. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Šogad Latvijas Sporta muzejs Starptautiskajā Muzeju naktī piedalījās ar programmu „Mūsu sporta dzimšanas diena – Pirmā Latvijas olimpiāde 1920”. Muzeju pasākuma laikā apmeklēja 1950 cilvēku. Paldies visiem apmeklētājiem un īpašs paldies LSPA studentiem un A.Gulbei, Austrumu vidusskolas sporta skolotājai I.Tihomirovai un skolniekiem par brīvprātīgo darbu muzeju naktī, kā arī drošinātājiem pie alpīnisma sienas: P.Kūlim, I.Krūmiņai, I.Kronbergai, V.Siliņam un īpaši R.Zdanovskim, uzņēmums "Solis augšup" par alpīnisma ekipējuma sponsorēšanu Latvijas Soporta muzejam. Tāpat paldies Koblenz par apsardzes nodrošināšanu.

Lasīt tālāk ...

Šī gada 14.maijā Latvijas Sporta muzeja darbinieki apmeklēja izstādi "Latvijas gadsimts" Latvijas Nacionālā vēstures muzejā. Izstādē eksponēti priekšmeti no 68 Latvijas muzejiem, tai  skaitā no Latvijas Sporta muzeja. Izstāde ir veltījums valsts simtgadei un muzeju plašākās sadarbības apliecinājums nozares vēsturē.

Lasīt tālāk ...

Maija mēneša priekšmets - konkursa „Visi uz startu” ceļojošā balva garo distanču skriešanā, 1981.-1988. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Ceturdien 26.aprīlī plkst. 17:00 notiks Rīgas sporta veterānu ikmēneša tikšanās vakars. Šajā vakarā par dalību Phjončhanas Olimpisko spēļu norisē stāstīs šo spēļu brīvprātīgie: Krista Želnina, Dāvis Engers, Aleksandrs Riguns un Mareks Matisons. Uz pasākumu aicināti visi interesenti!

Lasīt tālāk ...

Svētdien - 22.aprīlī, Rīgā, Elektrum Olimpiskajā centrā, klātesot Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, norisinājās Latvijas Olimpiskās akadēmijas (LOA) rīkotie mazākumtautību sporta svētki “Vienoti sportā”, kuros piedalījās 22 Latvijas nacionālo kultūras biedrību bērni un jaunieši.

Lasīt tālāk ...

Šī gadda 19.aprīlī Latvijas Sporta muzejā notika Latvijas Cīņas federācijas pasākums, kurā tika apbalvoti Latvijas izcilie grieķu-romiešu cīņas vecmeistari Anatolijs Ļebedevs 75 gadu jubilejā un Viktors Kuzmins 70 gadu jubilejā.

Lasīt tālāk ...

22. APRĪLĪ BĒRNI NO NACIONĀLAJĀM KULTŪRAS BIEDRĪBĀM SPORTOS LATVIJAS OLIMPISKĀS AKADĒMIJAS SVĒTKOS

Lasīt tālāk ...

Aprīļa mēneša priekšmets Goda raksts Edvīnam Bietagam par XI Olimpiādes spēlēs izcīnīto 2. vietu grieķu romiešu cīņā pussmagā svarā Berlīnē (Vācija), 1936. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

2018.gada 9.aprīlī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā notika leģendārā šķēpa metēju trenera un pedagoga Valentīna Mazzālīša piemiņai veltītās grāmatas “Lielais liktenis” atvēršanas svētki, kā arī tika atklāta Mazzālīša vārdā nosauktā LSPA auditorija. Grāmatas atvēršanas svētkos piedalījās arī Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne. 

Lasīt tālāk ...

Zaķim šodien botas kājās,
Iegriežas viņš visās mājās.
Dala pūpolus un olas,
Lai ir galvā labas domas.

Priecīgas Lieldienas novēl Latvijas Sporta muzeja kolektīvs!

Lasīt tālāk ...

Rīgas sporta veterānu ikmēneša tikšanās vakars notiks ceturdien, 29.martā plkst. 17:00. Tā laikā, apaļā jubilejā tiks sveikta vieglatlētikas tiesnese Lilita Gaile. Laipni gaidīti!

22.martā Latvijas Sporta muzejā tika atklāta Ilmāra Znotiņa Phjončhanas Ziemas Olimpisko spēļu fotogrāfiju izstāde.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne sestdien 3.martā piedalījās LSVS Pašvaldību 55. sporta spēļu finālsacensībās vieglatlētikā telpās Latvijas valsts Simtgades sporta spēļu programmā, izcīnot 1.vietu lodes grūšanā sievietēm savā vecuma grupā. Apsveicam!

Lasīt tālāk ...

Marta mēneša priekšmets Kamaniņu braucēja Mārtiņa Rubeņa izcīnītā Bronzas medaļa kamaniņu braukšanā vieniniekos XX Ziemas Olimpiādes spēlēs, Turīna (Itālija), 2006. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Ceturdien 22.februārī plkst.17:00 notiks ikmēneša veterānu tikšanās vakars, tā laikā, apaļā jubilejā tiks sveikts Latvijas Sporta veterānu un senioru  savienības valdes priekšsēdētājs Daumants Znatnajs.

Februāra mēneša priekšmets - XXIII Olimpiādes spēļu, Phjočhana, 2018 - talismani Sohrangs un Bandabi (Soohorang and Bandabi), baltais tīģeris un Himalaju melnais lācis. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Latvijas Sporta muzejs par godu mūsu laika izcilākajam šaušanas sporta pārstāvim ir atklājis izstādi „Olimpiskais čempions ātršaušanā AFANASIJS KUZMINS”.
Izstādes galvenais varonis – olimpiskās zelta un sudraba medaļas ieguvējs, pasaules čempions un rekordists ātršaušanā Afanasijs Kuzmins.

Lasīt tālāk ...

Janvāra mēneša priekšmets - Bobsleja stūmēja Gunta Oša aizsargķivere, lietota XV Ziemas Olimpiskajās spēlēs, Kalgari (Kanāda), 1988. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.