Dz. Karamiseva - LSM 18.828

Goda zāles ekspozīcijā ir apskatāmas vairākas skaistas un vērtīgas balvas, kas izgatavotas no kristāla. Mūsu zemē plašāk pazīstamais un greznākais ir tā sauktais Bohēmijas kristāls, kas vēsturiski tiek ražots Čehijas teritorijā, Bohēmijas un Silēzijas apgabalos. Vairāk lasīt sadaļā Goda zāle.

2-3

2019. gada 28. septembrī Latvijas Sporta veterānu - senioru savienības pārstāvji apmeklēja 1912. gada Stokholmas Olimpisko spēļu stadionu un Stokholmas Sporta muzeju. 

Lasīt tālāk ...

IMG 8683 2

Nozīmīgākā balva „TTT Rīga” sieviešu basketbola meistarkomandas vēsturē ir bulgāru laikraksta „Naroden Sport” 1959. gadā iedibinātais Eiropas čempionvienības kauss, kuru „zelta meitenes” izcīnīja 18 reizes laika periodā no 1960.-1982. gadam. Vairāk lasīt sadaļā Goda zāle.

71761676 2472583209477192 4969026193647992832 n 2

2019. gada 25. septembrī Latvijas Sporta muzejā notika grāmatas Šķēpiem mirdzot” atvēršanas svētki. Grāmatas autors Andris Staģis apkopojis šķēpa metēju veikumu no 1901.-2017. gadam. Grāmatu laidusi klajā izdevniecība Jumava”. Atklāšanas pasākumā piedalījās gan grāmatas autors, gan bijušie un esošie šķēpa metēji, treneri, Latvijas Šķēpmetēju kluba un izdevniecības Jumava” pārstāvji.

Lasīt tālāk ...

IMG 8596 Large

Šī rakete nonāca Latvijas Sporta muzejā no tās pēdējā īpašnieka radiniekiem. Pats spēlētājs – Jānis Bušs (dzimis 1925. gada 3. martā) jau sen kā pazudis 2. Pasaules kara šausmās (iespējams, gājis bojā 1945. gadā). Bet rakete, savam vecumam lieliski saglabājusies, nu kļuvusi par daļu no Latvijas Sporta muzeja krājuma. Vairāk lasīt sadaļā Krājums.

IMG 7199 2 Large

Mudīte Stūrmane – Talce spēlēja leģendārajā Latvijas PSR sieviešu meistarkomandā „Aurora” vairāk nekā desmit gadus, no 1969. gada, kad viņai bija vēl tikai 17 gadu[1], līdz 1981. gadam. Lai arī PSRS čempionātā „Auroras” labākais rezultāts bija divreiz iegūtā 5. vieta, M. Stūrmanes – Talces augstākie sasniegumi saistās ar PSRS izlases sniegumu. Šajā izlasē viņa spēlēja trīs rezultatīvus gadus (1977-1979), izcīnot Eiropas čempiones titulu Somijā, 1977. gadā un 3. vietu Pasaules meistarsacīkstēs Ļeņingradā, 1978. gadā. Vairāk lasīt sadaļā Goda zāle.

IMG-20160527-WA0007

2019. gada 14. septembrī, plkst. 12.00, Latvijas Sporta muzejā (Alksnāja ielā 9, Rīgā) notiks sieviešu volejbola meistarkomandas AURORA” 50. gadu dibināšanas jubilejas atzīmēšana.

Aicināti visi bijušie: spēlētājas, treneri, ārsti, masieri, menedžeri, kluba darbinieki, sporta darba organizatori, žurnālisti, tā laika tiesneši un citi...  Visi tie,  kas darbojušies un bijuši ciešā saskarsmē ar Auroras” meistarkomandas sportiskajām gaitām.

Lasīt tālāk ...

67483745 2371199699615544 6743841220205740032 n

Latvijas Sporta muzejā 2019. gada 2. augustā notika neparasta tikšanās, kas kopā pulcēja hokeja ļaudis.

Svētku iemesls – no tālās Amerikas Mičigāna štata Dīrbornas pilsētas uz Latviju atceļoja neparasts priekšmets – pirmās Latvijas Republikas izcilākā ledus hokejista Leonīda Vedēja (1908-1995) marmorā veidotais krūšutēls, ko gandrīz 70 gadus atpakaļ veidojis pazīstamais tēlnieks Miķelis Geistauts. Tā ir Leonīda Vedēja meitas Janas Āboliņas dāvana Sporta muzejam un Latvijas sporta sabiedrībai. 2019. gada 25. jūnijā dāvana ieguva jaunu mājvietu – mūsu muzeju.

Lasīt tālāk ...

m--grivas-foto---fb

2019. gada 19. jūlijā Latvijas Sporta muzejā atklāja kādreizējā šķēpmetēja un trenera, ventspilnieka Māra Grīvas fotoizstādi “NOSLĒPUMAINĀ KURZEME”.

Māris Grīva pats atzīst, ka aizraušanās ar fotogrāfiju, tāpat kā ar sportu, nākusi līdzi no skolas gadiem ar tolaik melnbaltajām bildēm. Līdz ar gadiem un pieredzi viņa fotogrāfijās ienāca krāsa, gaisma un daba.

Lasīt tālāk ...

2019. gada 24. maijā Latvijas Sporta muzeja pārstāvji piedalījās ikgadējā Muzeju dienā. Šoreiz Daugavas muzejā Doles salā, kur jau 10 gadu tika pasniegtas arī Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas par labākajiem projektiem 2018. gadā. Latvijas Sporta muzejam šoreiz divas otrās vietas - par grāmatu "Latvijas Sporta lepnums" un ekspozīciju "Latvijas olimpiešu Goda zāle. Zelts. Sudrabs. Bronza".

Lasīt tālāk ...

Nav laiks. Ir tikai mirkļi –

ellišķi sāpīgi un dievišķi skaisti.

                             Imants Ziedonis

 

Latvijas Sporta muzejs izsaka dziļu cieņu un pateicību Jānim Lūsim par šķēpa sudraba skrējienu, kas nesis zelta augļus un godu Latvijai un Pasaulei.

Lasīt tālāk ...

Šogad Latvijas Sporta muzejs Muzeju nakts apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 19.00 – 24.00 un piedāvās pasākumu kopumu ar devīzi „Latvijas sportisti Baltijas brīvības ceļā”.

Lasīt tālāk ...

2019.gada 6.aprīlī Latvijas Sporta muzejā notika Latvijas Olimpiskās akadēmijas 30 gadu jubilejas konference, kurā piedalījās LOA senatori, bijušie prezidenti, viesi no Latvijas sporta organizācijām un Igaunijas un Lietuvas Olimpiskajām akadēmijām. Konferences programmā bija – vienas no Latvijas Olimpiskās akadēmijas dibinātājas un pirmās prezidentes Dainas Šveicas uzruna, kā arī pašreizējā prezidenta, septiņkārtējā pasaules čempiona, olimpiskā čempiona Ivana Klementjeva grāmatas “Kanoe profesors” atklāšanas svētki. “Kanoe profesors” ir grāmata ne tikai par autora paša ilgo un grūto ceļu sportā, – “kā nepievilcīgs lauku puisēns no nevienam nezināma ciema kļuva par visā pasaulē pazīstamu atlētu”, bet arī par kanoe airēšanas vēsturi Latvijā un pasaulē no 1936.gada līdz mūsdienām.

Lasīt tālāk ...

Otrdien, 2019. gada 9. aprīlī, plkst. 17.30 izstādes “Vienas gleznas stāsts: Tenisiste” ietvaros Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26; ieeja caur pagalmu, 5. stāvs) Latvijas Sporta muzeja vadošā pētniece RITA APINE uzstāsies ar lekciju “Baltās sporta lēdijas”, kas iepazīstinās ar pirmajām latviešu sievietēm-sportistēm, īpašu uzmanību veltot tenisistēm.

Lasīt tālāk ...

2019.gada 21.martā apritēja 30 gadi, kopš dibināta biedrība “Latvijas Olimpiskā akadēmija” (LOA). Latvijas Olimpiskās akadēmijas darbības mērķis ir veicināt olimpisko ideju izzināšanu un izplatību, rīkojot mācību sesijas, veikto pētījumu lasījumus, konkursus, izstādes, sporta pasākumus, izdodot metodiskos materiālus, organizējot dalību Starptautiskās Olimpiskās akadēmijas rīkotajos pasākumus.

Lasīt tālāk ...

Šī gada marta sākumā muzeja direktore viesojās Eiropas Parlamenta veidotajā Eiropas vēstures namā, Briselē, Beļģijā. Eiropas vēstures nama pastāvīgā ekspozīcija nav veidota kā stāsts par atsevišķām Eiropas valstīm. Tas ir stāsts par to kā vēsture veidojusi kopīgās Eiropas atmiņas izjūtu un turpina ietekmēt mūsu dzīvi šodien un nākotnē.

Lasīt tālāk ...

Izstāde “Latvijas gadsimts” – kļuvusi par laureāti 2018. gada balvas “Kilograms kultūras” kategorijā Mantojums. 68 Latvijas muzeji (tajā skaitā arī Latvijas Sporta muzejs), H2E, LEAD, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Nacionālais arhīvs, Narvesen, padomdevēji, sadarbības partneri piedalījušies izstādes tapšanā.

Lasīt tālāk ...

2019. gada 13. februārī Latvijas Sporta muzejā viesojās skolēni un pedagogi no Madonas valsts ģimnāzijas kopā ar Ungārijas, Čehijas, Grieķijas un Lietuvas skolēniem Erasmus programmas - skolu partnerības projekta "Physical Education - active lifestyle" mobilitāte Madonā, kā arī tikās ar Latvijas Biatlona federācijas viceprezidentu, biatlonistu Gundaru Upenieku.

Lasīt tālāk ...

2019.gada 28.janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Ziedoņa zālē notika Latvijas valsts simtgades informatīvais seminārs – Latvijas valsts simtgades turpinājums – Brīvības gars. Varonība, kurā piedalījās arī Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Sporta muzejs saņēmis dāvinājumu - grāmatu "Maestro", kuras autors Naums Segals ir kādreizējais Latvijas iedzīvotājs un šahists, kurš jau vairākus gadus dzīvo Izraēlā. Grāmata ir veltīta Mihaila Tāla 80 gadu jubilejai un viņa trenera Aleksandra Koblenca 100 gadu jubilejai.

Pēc pieprasījuma, grāmatu iespējams aplūkot Latvijas Sporta muzejā.

Imantam Gailim – sportistam un trenerim, spilgtai un neordinārai personībai, kas 50 gadus noteica toni Latvijas vieglatlētikā vai visās skriešanas distancēs, šogad atzīmējam 100. Dzimšanas dienu.
Aicinām viņa bijušos audzēkņus, vieglatlētikas draugus un sporta cienītājus uz atceres pasākumu „Imantam Gailim 100” Latvijas Sporta muzejā š. g. 28. novembrī, plkst. 17.00

Sākot ar 2018. gada 26. novembri ir iespējams iegādāties grāmatu „LATVIJAS SPORTA LEPNUMS 100”. Grāmatas cena EUR 35,-

Grāmatu ir iespējams iegādāties Latvijas Sporta muzejā, maksājot skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu (lūdzu, sūtīt maksātāja rekvizītus un nepieciešamo grāmatu skaitu uz e-pastu:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , lai varam sagatavot rēķinu). Pēc rēķina apmaksas, grāmatas būs iespējams saņemt Latvijas Sporta muzejā, Alksnāja ielā 9, Rīga. 

2018. gada 14. novembrī Latvijas Sporta muzejā durvis vēra jauna ekspozīcija ”Latvijas Olimpiešu Goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA”, kas veltīta mūsu valsts un sporta simtgadei.

Lasīt tālāk ...

Latvijas valsts svētku mēnesī – 14. novembrī plkst. 13. 00 Latvijas Sporta muzejā durvis vērs jauna izstāde ”Latvijas Olimpiešu Goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA”, kas veltīta mūsu valsts un sporta simtgadei.

Lasīt tālāk ...

LATVIJAS SPORTA MUZEJĀ 29. OKTOBRĪ PLKST. 13. 00 NOTIKS GRĀMATAS „LATVIJAS SPORTA LEPNUMS 100” ATVĒRŠANA.

Grāmatas tapšana, kas aizsākās krietnu laiku atpakaļ, ir pēdējo gadu grandiozākais kopdarbs, kura veidošanā iesaistījās 27 autori, 29 fotogrāfi, organizācijas un privātpersonas.
480 lapaspušu biezais izdevums ar stāstiem, ar pāri par 400 ilustrācijām, fotoattēliem no Latvijas Sporta muzeja, Latvijas Olimpiskās komitejas, Rīgas Motormuzeja, sporta veidu federāciju un privātpersonu arhīvu materiāliem veido saturā iespaidīgu un patiesu vēstījums par simts gados noieto ceļu. No pirmās Latvijas Olimpiādes līdz pēdējām Olimpiskajām spēlēm 2018. gadā. No, šķietami mazām lietām, kas gadu gaitā pārauga lielās – izcilu cilvēku sportiskos sasniegumos. Grāmata ir kā spogulis mūsu tautas gribai sportot. Lai stāsti par mūsu sporta zvaigznēm – Olimpisko spēļu, pasaules un Eiropas čempioniem, iedvesmo mūs būt labākiem, stiprākiem un laimīgākiem.
Grāmatu izdevis Latvijas Sporta muzejs ar LR Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu.

LL ielugums

 

 

19. septembris atnācis ar neparastu siltumu.
Katru gadu šajā datumā ar ziediem rokās pa II Meža kapu aleju iet dažādu paaudžu bijušie vieglatlēti.
Viņi visi dodas uz Imanta Gaiļa atdusas vietu. Bijušie audzēkņi pie sava trenera Viņa Dzimšanas dienā. Pie leģendāras personības.

Lasīt tālāk ...

Jūlija mēneša priekšmets – vieglatlētes, septīņcīņas sportistes Lauras Ikaunieces – Admidiņas sporta apavi tāllēkšanai - naglu kurpes jeb „naglenes”. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Šī gada 21.-22.jūnijā, Jelgavā norisinājās Latvijas Pašvaldību Veterānu-Senioru 55.sporta spēļu finālsacensības. Sacensībās vieglatlētikā 3 disciplīnās startēja arī Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne, izcīnot pilnu medaļu komplektu - zelta medaļu lodes grūšanā ar rezultātu 8,17 m, sudraba medaļu vesera mešanā ar rezultātu 16,38 m un bronzas medaļu diska mešanā ar rezultātu 14,04 m. Lepojamies ar panākumiem!

Lasīt tālāk ...

Š.g. 24.jūnijā plkst. 16.00 Latvijas tautas svētku dienā - Jāņu dienā "Likteņdārzā" (Koknesē) tiks atklāta Latvijas Sporta Veterānu - Senioru savienības kopā ar Latvijas Sporta muzeju veidota simtgades sporta izcilnieku galerija. To kuplinās mākslinieku gleznu izstāde un radošās darbnīcas.

Lasīt tālāk ...

Šodien, 19.jūnijā Latvijas Sporta muzejā notiks preses konference, kas veltīta Latvijas Sporta veterānu - senioru savienības (LSVS) 55. sporta spēļu finālsacensību atklāšanai par godu Latvijas valsts simtgadei. Preses konferencē uztāsies LSVS prezidents Daumants Znatnajs. Aicināti visi interesenti.

Jūnija mēneša priekšmets - Lodes grūdēja Jāņa Bojāra Eiropas meistarsacīkšu sudraba medaļa, 1982. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Šogad Latvijas Sporta muzejs Starptautiskajā Muzeju naktī piedalījās ar programmu „Mūsu sporta dzimšanas diena – Pirmā Latvijas olimpiāde 1920”. Muzeju pasākuma laikā apmeklēja 1950 cilvēku. Paldies visiem apmeklētājiem un īpašs paldies LSPA studentiem un A.Gulbei, Austrumu vidusskolas sporta skolotājai I.Tihomirovai un skolniekiem par brīvprātīgo darbu muzeju naktī, kā arī drošinātājiem pie alpīnisma sienas: P.Kūlim, I.Krūmiņai, I.Kronbergai, V.Siliņam un īpaši R.Zdanovskim, uzņēmums "Solis augšup" par alpīnisma ekipējuma sponsorēšanu Latvijas Soporta muzejam. Tāpat paldies Koblenz par apsardzes nodrošināšanu.

Lasīt tālāk ...

Šī gada 14.maijā Latvijas Sporta muzeja darbinieki apmeklēja izstādi "Latvijas gadsimts" Latvijas Nacionālā vēstures muzejā. Izstādē eksponēti priekšmeti no 68 Latvijas muzejiem, tai  skaitā no Latvijas Sporta muzeja. Izstāde ir veltījums valsts simtgadei un muzeju plašākās sadarbības apliecinājums nozares vēsturē.

Lasīt tālāk ...

Maija mēneša priekšmets - konkursa „Visi uz startu” ceļojošā balva garo distanču skriešanā, 1981.-1988. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Ceturdien 26.aprīlī plkst. 17:00 notiks Rīgas sporta veterānu ikmēneša tikšanās vakars. Šajā vakarā par dalību Phjončhanas Olimpisko spēļu norisē stāstīs šo spēļu brīvprātīgie: Krista Želnina, Dāvis Engers, Aleksandrs Riguns un Mareks Matisons. Uz pasākumu aicināti visi interesenti!

Lasīt tālāk ...

Svētdien - 22.aprīlī, Rīgā, Elektrum Olimpiskajā centrā, klātesot Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, norisinājās Latvijas Olimpiskās akadēmijas (LOA) rīkotie mazākumtautību sporta svētki “Vienoti sportā”, kuros piedalījās 22 Latvijas nacionālo kultūras biedrību bērni un jaunieši.

Lasīt tālāk ...

Šī gadda 19.aprīlī Latvijas Sporta muzejā notika Latvijas Cīņas federācijas pasākums, kurā tika apbalvoti Latvijas izcilie grieķu-romiešu cīņas vecmeistari Anatolijs Ļebedevs 75 gadu jubilejā un Viktors Kuzmins 70 gadu jubilejā.

Lasīt tālāk ...

22. APRĪLĪ BĒRNI NO NACIONĀLAJĀM KULTŪRAS BIEDRĪBĀM SPORTOS LATVIJAS OLIMPISKĀS AKADĒMIJAS SVĒTKOS

Lasīt tālāk ...

Aprīļa mēneša priekšmets Goda raksts Edvīnam Bietagam par XI Olimpiādes spēlēs izcīnīto 2. vietu grieķu romiešu cīņā pussmagā svarā Berlīnē (Vācija), 1936. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

2018.gada 9.aprīlī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā notika leģendārā šķēpa metēju trenera un pedagoga Valentīna Mazzālīša piemiņai veltītās grāmatas “Lielais liktenis” atvēršanas svētki, kā arī tika atklāta Mazzālīša vārdā nosauktā LSPA auditorija. Grāmatas atvēršanas svētkos piedalījās arī Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne. 

Lasīt tālāk ...

Rīgas sporta veterānu ikmēneša tikšanās vakars notiks ceturdien, 29.martā plkst. 17:00. Tā laikā, apaļā jubilejā tiks sveikta vieglatlētikas tiesnese Lilita Gaile. Laipni gaidīti!

22.martā Latvijas Sporta muzejā tika atklāta Ilmāra Znotiņa Phjončhanas Ziemas Olimpisko spēļu fotogrāfiju izstāde.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne sestdien 3.martā piedalījās LSVS Pašvaldību 55. sporta spēļu finālsacensībās vieglatlētikā telpās Latvijas valsts Simtgades sporta spēļu programmā, izcīnot 1.vietu lodes grūšanā sievietēm savā vecuma grupā. Apsveicam!

Lasīt tālāk ...

Marta mēneša priekšmets Kamaniņu braucēja Mārtiņa Rubeņa izcīnītā Bronzas medaļa kamaniņu braukšanā vieniniekos XX Ziemas Olimpiādes spēlēs, Turīna (Itālija), 2006. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Ceturdien 22.februārī plkst.17:00 notiks ikmēneša veterānu tikšanās vakars, tā laikā, apaļā jubilejā tiks sveikts Latvijas Sporta veterānu un senioru  savienības valdes priekšsēdētājs Daumants Znatnajs.

Februāra mēneša priekšmets - XXIII Olimpiādes spēļu, Phjočhana, 2018 - talismani Sohrangs un Bandabi (Soohorang and Bandabi), baltais tīģeris un Himalaju melnais lācis. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Latvijas Sporta muzejs par godu mūsu laika izcilākajam šaušanas sporta pārstāvim ir atklājis izstādi „Olimpiskais čempions ātršaušanā AFANASIJS KUZMINS”.
Izstādes galvenais varonis – olimpiskās zelta un sudraba medaļas ieguvējs, pasaules čempions un rekordists ātršaušanā Afanasijs Kuzmins.

Lasīt tālāk ...

Janvāra mēneša priekšmets - Bobsleja stūmēja Gunta Oša aizsargķivere, lietota XV Ziemas Olimpiskajās spēlēs, Kalgari (Kanāda), 1988. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.