Latvijas Sporta muzejs ir sagatavojis fotoizstādi “Zem mierīgām debesīm”. Šajā izstādē stāsts vijas ap dzīvi Latvijā, Ukrainas kara laikā, un tas šajā reizē ir saistīts ar basketbolu – Ukrainas valsts vienības mājas spēlēm, kas aizvadītas Latvijā, un basketbola klubu Slobožanskas “Promitey”, kurš pagaidu mājvietu radis Rīgā. Izstādē aplūkojamas lielformāta krāsu fotogrāfijas, kuru autors ir latviešu fotogrāfs Mikus Kļaviņš.
Latvijas Sporta muzejā apskatāma izstāde par XXIV Ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā (2022). Izstāde tapusi ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju. Šajā izstādē fokusā ir Latvijas sportistu veikums olimpiskajās spēlēs, kas aplūkojams lielformāta fotogrāfijās, galveno uzsvaru liekot uz Latvijas olimpiskās komandas dalībnieku pārstāvniecību attēlos.
2018. gada 14. novembrī Latvijas Sporta muzejā durvis vēra jauna ekspozīcija ”Latvijas olimpiešu Goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA”, kas veltīta mūsu valsts un sporta simtgadei.
Esam lepni par 100 gados sasniegto – olimpisko, pasaules un Eiropas čempionu uzvarām. Vairāk kā 600 olimpieši dažādos vēstures posmos vasaras un ziemas Olimpiskajās spēlēs, pārstāvot gan savu tautu, gan savu valsti, izcīnījuši 94 olimpiskās medaļas – zelta, sudraba un bronzas.
Muzejs veidoja ekspozīciju kopā ar sadarbības partneriem – LR Izglītības un zinātnes ministriju, Latvijas Olimpisko komiteju, Latvijas Sporta Veterānu – Senioru savienību, Latvijas Olimpisko akadēmiju, sportistiem un sporta darbiniekiem. Tā ir plašākā ekspozīcija muzeja 30 gadu pastāvēšanas laikā, kas veltīta Latvijas valsts un sporta 100. gadskārtai kopš latviešu sportisti piedalījās Olimpiskajās spēlēs.
Ar šo ekspozīciju godinām mūsu olimpiešus no tālās Stokholmas līdz mūsdienu spēlēm Riodežaneiro un Phjončhanai. Plašā ekspozīcija apskatāma muzejā līdz 2024. gada decembrim.
Ekspozīcijas veidošanā bija iesaistīti arhitekti, dizaina speciālisti, moderno tehnoloģiju speciālisti, muzeja kolektīvs, sporta sabiedrība un citu nozaru pārstāvji. Ekspozīcijas un muzeja iekštelpu koptēlu un stilistiku veiksmīgi realizēja Dizains aģentūra „DUE”. Tehnisko aprīkojumu – vitrīnas izgatavoja interjera un dizaina iekārtu ražotāji – SIA „Stando” un SIA „Asnova” speciālisti. Digitālās Drukas Studija SIA „MKStar” veidoja ekspozīcijas virsmu – fonu fototapešu drukas, banneru izgatavošanas un montāžas darbus, bet SIA „Certes.lv” – multimediju aprīkojumu. „APG project” veica 20. gs. 70. - 80. gadu televizora modeļa „Березка 215” (modeļa izgatavotājs Harkovas rūpnīca „Коммунар”) pārbūvi un datorprogrammatūras integrēšanu. Elektronikas un datorzinātņu institūta speciālists Didzis Lapsa izstrādāja retro televizora dizainu un funkcionalitāti, kas saistīta ar kanālu pārslēgšanu un video attēlošanu kanālā, kā arī audio signāla ģenerēšanu un drošības risinājumiem. Audiovizuālie un kinomateriāli tika saņemti no Starptautiskās Olimpiskās komitejas arhīva, Latvijas Televīzijas arhīva fondiem un LNA – Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva.
Ekspozīcijas „Latvijas olimpiešu Goda zāle. Zelts. Sudrabs. Bronza.” atklāšana kļuva par īpašu pasākumu. Tās atklāšana sasaucās ar Latvijas Olimpiskās komitejas atjaunošanas 30. gadadienu. Pasākums kopā pulcēja 230 klātesošos – olimpiešus, sporta darbiniekus, politiķus un valsts darbiniekus. Ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Apsveikuma vārdus video uzrunā teica Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomass Bahs.
Jura Bērziņa-Soma foto (ekspozīcijas atklāšana)