Rīga dimd. Rīga sporto

Rīga pastāvēšanas turpat 815 gados kļūst ne tikai par izcilu Latvijas sporta dzīves centru, bet arī par vietu, kur aizsākas interese par dažādiem kustību veidiem (skriešanu, lēkšanu, šaušanu, cīkstēšanos, svaru celšanu, riteņbraukšanu, airēšanu, slidošanu, peldēšanu u.c. veidiem).

Latvijas Sporta muzejs sadarbībā ar Rīgas domi izveidojis izstādi Rīga dimd, Rīga sporto, lai iepriecinātu dažāda gada gājuma cilvēkus, neatkarīgi no valodas, sabiedriskā stāvokļa vai pasaules izjūtas.

Izstāde sasaucas un vienlaicīgi papildina jaunās grāmatas Rīgas sports gadsimtu griežos saturu, kas  2015. gadā izdota ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu apgādā Jumava.

Izstādes nolūks – palīdzēt izdzīvot notikumus Rīgas vēsturiskajās vietās, kur kādreiz kūsāja un šodien kūsā sporta dzīve, atklāt laiku un cilvēkus, apzināties norišu ietekmi uz moderno Rīgas sporta dzīvi 21. gadsimtā, arī mūsu sporta kultūrvēsturisko mantojumu. Lai katrs rīdzinieks un Latvijas iedzīvotājs šodien izvēlas sportošanu kā savas pasaules neatņemamu daļu.

Izstādē izmantoti Latvijas Sporta muzeja materiāli, fotogrāfu Romāna Kokšarova, Zigismunda Zālamana, kā arī citu autoru fotogrāfijas.