Pasaules skeletona karaļi

Latvijas Sporta muzejs piedāvā apmeklētājiem iepazīties ar izstādi Pasaules skeletona karaļi – Martins un Tomass Dukuri.

Izstādē ir aplūkojamas planšetes ar informāciju un fotogrāfijām par Latvijas skeletona vēsturi, Martina un Tomasa Dukuru sporta panākumiem, Latvijas skeletona komandu,  Latvijas jaunajiem skeletonistiem, trasēm, kur notiek skeletona sacensības. Dažādi priekšmeti: Martina un Tomasa Dukuru izcīnītās medaļas un sporta balvas, aprīkojums: skeletona kamanas, ķiveres, tērpi, naglenes, sacensību starta numuri, un Ziemas olimpisko spēļu tērpi no spēlēm Soltleiksitijā, 2002; Turīnā, 2006; Vankūverā, 2010 un Sočos, 2014, kā arī ir skatāma Dāvida Erenštreita filma „Dukuru mezgls” un ieraksts no raidījuma „Personība. 100g kultūras. Skeletona aizsācējs Latvijā Dainis Dukurs”. Izstādes dizainere ir Silja Pogule.

Izstādē izmantoti Dukuru ģimenes materiāli, Latvijas Sporta muzeja materāli un fotogrāfu Romualda Vambuta, Ilmāra Znotiņa, kā arī citu autoru fotogrāfijas.
Izstāde būs aplūkojama līdz 30. jūnijam.

Ieskats izstādē:

Atkalsana Dukuri 01Atklasana dukuri 02Atklasana dukuri 04Dukuri atklasana 0012