Ekspozīcija "Latvijas olimpiešu Goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA"

6d3fb64b-fcee-4741-8601-7708a56c1026Afisha sporta muzejs2

2018. gada 14. novembrī Latvijas Sporta muzejā durvis vēra jauna ekspozīcija ”Latvijas olimpiešu Goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA”, kas veltīta mūsu valsts un sporta simtgadei.

Esam lepni par 100 gados sasniegto – olimpisko, pasaules un Eiropas čempionu uzvarām. Vairāk kā 600 olimpieši dažādos vēstures posmos vasaras un ziemas Olimpiskajās spēlēs, pārstāvot gan savu tautu, gan savu valsti, izcīnījuši 94 olimpiskās medaļas – zelta, sudraba un bronzas.

Muzejs veidoja ekspozīciju kopā ar sadarbības partneriem – LR Izglītības un zinātnes ministriju, Latvijas Olimpisko komiteju, Latvijas Sporta Veterānu – Senioru savienību, Latvijas Olimpisko akadēmiju, sportistiem un sporta darbiniekiem. Tā ir plašākā ekspozīcija muzeja 30 gadu pastāvēšanas laikā, kas veltīta Latvijas valsts un sporta 100. gadskārtai kopš latviešu sportisti piedalījās Olimpiskajās spēlēs.

Ar šo ekspozīciju godinām mūsu olimpiešus no tālās Stokholmas līdz mūsdienu spēlēm Riodežaneiro un Phjončhanai. Plašā ekspozīcija apskatāma muzejā līdz 2024. gada decembrim.

1 GZ  4b30b566-f5ae-42fd-af42-638e58bba279DSC09990

2-gz  FB  Large

ritenis  spelu-zale

Ekspozīcijas veidošanā bija iesaistīti arhitekti, dizaina speciālisti, moderno tehnoloģiju speciālisti, muzeja kolektīvs, sporta sabiedrība un citu nozaru pārstāvji. Ekspozīcijas un muzeja iekštelpu koptēlu un stilistiku veiksmīgi realizēja Dizains aģentūra DUE. Tehnisko aprīkojumu – vitrīnas izgatavoja interjera un dizaina iekārtu ražotāji – SIA „Stando” un SIA „Asnova” speciālisti. Digitālās Drukas Studija SIA „MKStar” veidoja ekspozīcijas virsmu – fonu fototapešu drukas, banneru izgatavošanas un montāžas darbus, bet SIA „Certes.lv” – multimediju aprīkojumu. „APG project” veica 20. gs. 70. - 80. gadu televizora modeļa „Березка 215” (modeļa izgatavotājs Harkovas rūpnīca „Коммунар”) pārbūvi un datorprogrammatūras integrēšanu. Elektronikas un datorzinātņu institūta speciālists Didzis Lapsa izstrādāja retro televizora dizainu un funkcionalitāti, kas saistīta ar kanālu pārslēgšanu un video attēlošanu kanālā, kā arī audio signāla ģenerēšanu un drošības risinājumiem. Audiovizuālie un kinomateriāli tika saņemti no Starptautiskās Olimpiskās komitejas arhīva, Latvijas Televīzijas arhīva fondiem un LNA – Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva.

IMG 20200506 102528 Large  IMG 20200506 102856 Large

IMG 20200506 103010 Large  IMG 20200506 103157 Large

Ekspozīcijas „Latvijas olimpiešu Goda zāle. Zelts. Sudrabs. Bronza.” atklāšana kļuva par īpašu pasākumu. Tās atklāšana sasaucās ar Latvijas Olimpiskās komitejas atjaunošanas 30. gadadienu. Pasākums kopā pulcēja 230 klātesošos – olimpiešus, sporta darbiniekus, politiķus un valsts darbiniekus. Ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Apsveikuma vārdus video uzrunā teica Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomass Bahs.

GZ atklas

IMGL8623  IMGL8423

Jura Bērziņa-Soma foto (ekspozīcijas atklāšana)