Izstāde "Beijing 2022"

Beijing 2022 1

Latvijas Sporta muzejā apskatāma izstāde par XXIV Ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā (2022). Izstāde tapusi ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju. Šajā izstādē fokusā ir Latvijas sportistu veikums olimpiskajās spēlēs, kas aplūkojams lielformāta fotogrāfijās, galveno uzsvaru liekot uz Latvijas olimpiskās komandas dalībnieku pārstāvniecību attēlos.

Izstādē aplūkojami arī olimpiskās vienības apģērbi un zīmīgi priekšmeti, kas raksturo spēļu norises vietu un apstākļus. Kā izstādes galvenā rota aplūkojama filigrāni darinātā mužīgā ziedu buķete, ko muzejam uzticējis olimpisko spēļu kamaniņu stafetes bronzas medaļas ieguvējs Mārtiņš Bots.

Izstādes tapšana nebūtu iespējama bez Latvijas Olimpiskās vienības preses atašeja Maritas Vilciņas atbalsta un dizaina uzņēmuma “Due Dizains” mākslinieciskās dzirksts Intas Bērentes-Strengas vadībā.

Beijing 2022 4

Beijing 2022 3  Beijing 2022 2