"LATVIJAS SPORTA LEPNUMS 100" TAUTAS GRĀMATU PLAUKTĀ

2019.gada 28.janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Ziedoņa zālē notika Latvijas valsts simtgades informatīvais seminārs – Latvijas valsts simtgades turpinājums – Brīvības gars. Varonība, kurā piedalījās arī Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne.

Semināru atklāja kultūras ministre Dace Melbārde, vadīja Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja reģionālo un nevalstisko projektu vadītāja Jolanta Borīte, kura kopā ar Simtgades biroja vadītāju Lindu Pavļutu prezentēja Latvijas valsts simtgades programmas veidošanas vadlīnijas 2019. gadam. Vēsturisku ieskatu par Latvijas valsts nostiprināšanos 1919. gadā sniedza Latvijas Kara muzeja vēsturnieks Juris Ciganovs, un ar stāstījumu par Baltijas ceļu un Latvijas cilvēku drosmi uzstājās Dainis Īvāns.

Pēc semināra svinīgā sarīkojumā par godu Latvijas valsts simtgadei dalībniekiem bija iespēja noskatīties Raiņa dramatiskās poēmas "Daugava" iestudējuma "Stikla kalns. Daugava" 3. daļu "Pusnakts".

Semināra laikā, kā Latvijas valsts simtgades laikmeta liecību nākamajām paaudzēm – Latvijas Sporta muzeja direktore Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam uzdāvināja Latvijas Sporta muzeja 2018. gadā izdoto grāmatu „Latvijas sporta lepnums 100”.