Lekcija “Baltās sporta lēdijas” Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā

Otrdien, 2019. gada 9. aprīlī, plkst. 17.30 izstādes “Vienas gleznas stāsts: Tenisiste” ietvaros Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26; ieeja caur pagalmu, 5. stāvs) Latvijas Sporta muzeja vadošā pētniece RITA APINE uzstāsies ar lekciju “Baltās sporta lēdijas”, kas iepazīstinās ar pirmajām latviešu sievietēm-sportistēm, īpašu uzmanību veltot tenisistēm.

Teniss 20. gadsimta sākumā un īpaši 20. gados bija elitārs, taču ļoti izplatīts sporta veids, kurā ar spožiem panākumiem izcēlās vairākas sievietes, iemantojot slavu un popularitāti. Tenisistes parādījās tā laika mākslas darbos – gan sportistes, gan dāmas, kuras tikai pozēja tenisistu apģērbos vai ar attiecīgajiem aksesuāriem, jo šis tēls asociējās ar jauno moderno sievieti. Mode uz tenisu, līdzīgi kā norises politikas un kultūras dzīvē, bija saistāma ar Pirmo pasaules karu un izmaiņām, ko tas ieviesa sabiedrībā, – sievietes ieguva plašākas tiesības un iespēju līdzdarboties dažādās jomās, to skaitā arī profesionālajā sportā.
“Mūsu pirmās “sporta lēdijas”!” Tā dzejnieks un sporta biedrības “Strādnieku sports un sargs” patrons Rainis apzīmēja pirmās latviešu sportistes. Bezbailīgās amazones, kas nostājās līdzās vīriešiem sporta laukumos. Starp sporta lēdijām bija arī baltā sporta – tenisa – pārstāves.

Vakara gaitā centīsimies ielūkoties, kādi bija Latvijas tenisa mērogi un tenisa sabiedrība pirms Pirmā pasaules kara un pirmās Latvijas Republikas gados ar biedrībām, tenisa kortiem, lielām un mazām cīņām Rīgā, Jūrmalā, Liepājā un citās mūsu pilsētās.

Uz tikšanos Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā laipni aicināts ikviens!

Biļešu cena:
pieaugušajiem – 3,00 EUR
skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,50 EUR

Pirms lekcijas apmeklētāji varēs iepazīties ar muzeja pastāvīgo ekspozīciju un aktuālo izstādi.

Vietu skaits ierobežots.

Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš pa tālruni (+371) 67 288800 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Informāciju sagatavoja:

NATĀLIJA SUJUNŠALIJEVA