Šķēpmetēja Jāņa Lūša atceres pasākums

J.Lusis - LSM 16.681 - TIFF 2400 1 Medium

Latvijas Sporta muzejā – Alksnāja ielā 9, ceturtdien, 24. septembrī, plkst. 13.00 notiks šķēpmetēja Jāņa Lūša atceres pasākums.

2020. gada 29. aprīlī noslēdzās Viņa dzīve. No sīka lauku zēniņa viņš pārtapa par Lielo Jāni. Par Lielāko no visiem mūsu lielajiem Jāņiem sportā. Jānis Lūsis – olimpiskais čempions, pasaules rekordists, gadsimta izcilākais Latvijas sportists, nācijas lepnums. Jānis bija un ir daļa no mūsu tautas sirds. Varbūt tāpēc – lielās pandēmijas ēnā – atvadas no Jāņa Lūša 5. maijā bija tik nepasakāmi un savādi skumjas, un nepelnīti klusas – bez pateicības vārdiem. Viņš aizgāja un paņēma līdzi savu dzīvi ar prātam neaptveramu panākumu spožumu pasaules arēnās. Latvijas sabiedrība un valsts augstākās varas pārstāvji – mēs visi esam J. Lūsim parādā.

Atceres pasākumā vēlreiz ielūkosimies šķēpmetēja Jāņa Lūša padarītajā sportā.

Sarīkojumu vadīs žurnālists Anatolijs Kreipāns, pagodinās valsts sporta dzīves vadītāji no LR Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Olimpiskās komitejas un Olimpiskās akadēmijas, Latvijas Sporta Federāciju padomes, Latvijas Vieglatlētikas savienības, Latvijas Sporta Veterānu Savienības, Latvijas Šķēpmetēju kluba pārstāvji, rakstošie un stāstošie sporta žurnālisti, sportisti, draugi un Jāņa Lūša ģimene.

Pasākumu bagātinās izstāde „Gadsimta leģenda. Šķēpmetējs Jānis Lūsis”, dokumentālo filmu fragmenti, sporta izdevumi, laikabiedru pieredzējumi un atmiņu stāsti.

Visi kopā pateiksim – paldies.

 

09.09.2020.