Mūsu viesi – Štendāles sporta muzejs

Stendala muzeja vizite 18.08.2021 Large

No 19. – 22. augustam mūsu pilsētā notiks 41. Starptautiskās Hanzas dienas Rīgā 2021. Šo svētku ietvaros 18. augustā mūsu muzeju apciemoja Vācijas pilsētas Štendāles (Stendal, Saksijas-Anhaltes federālajā zemē) Sporta muzeja delegācija septiņu cilvēku sastāvā, lai jau otro reizi apciemotu sporta muzeju un koleģiālās sarunās gūtu pieredzi sporta kultūras mantojuma un vērtību saglabāšanā un popularizēšanā.

Stendala muzeja vizite 18.08.2021 Large

Štendāles Sporta muzejam ir savas telpas, un tas kļuvis par pilsētas neatņemamu daļu. Vācu sporta muzeja moto: „Sporta vēsture ir pilsētas vēsture”. Patlaban muzeja krājumu veido vairāk kā 5000 vienību. Pilsētas sporta vēstures aizsākums – 1815. gads, kad pilsētas ģimnāzijas direktors Ferdinands Hākes kungs (Dr. Ferdinand Haacke) pirmo reizi organizēja sporta pasākumu. Pirmā sporta biedrība – kungu jeb vīriešu Vingrošanas biedrība – tika izveidota 1861. gadā. Jāpiezīmē, ka mūsu Rīgas Vingrotāju biedrība – dibināta 1862. gadā. Tāpat kā mūsu vingrotāju biedrības 19. gs. vidū (tagadējā Latvijas teritorijā), tā arī Štendāles vingrotāju biedrība iekļāvās varenajā un grandiozajā Fridriha Ludviga Jāna (1778-1852) radītajā vingrošanas kustībā, kas deva milzu impulsu modernā sporta attīstībai.

Stendala muzeja buklets Medium

IMG 20210820 0001 Large

Štendāles Sporta muzeja buklets

Viesiem īpaši patika mūsu ekspozīcija „Zelts. Sudrabs. Bronza”, kas izveidota, atzīmējot Latvijas simtgadi.

Latvijas Sporta muzejs arī turpmāk uzturēs draudzīgas attiecības un veidos lietišķu sadarbību ar Štendāles Sporta muzeju.

18.08.2021.