Šķēpmetēja Jāņa Lūša pastmarkas prezentācija un izstādes atklāšana

Jana Lusa izstades ielugums

Latvijas Sporta muzejā 2021. gada 24. septembrī, plkst. 12.00 Vecrīgā, Alksnāja ielā 9, notiks Latvijas Pasta un Latvijas Sporta muzeja pasākums – pastmarkas prezentācija un izstādes atklāšana, kas veltīta Gadsimta leģendai, šķēpmetējam – Jānim Lūsim (1939 – 2020).

Jānis Lūsis – olimpiskais čempions, pasaules rekordists, visu laiku izcilākais Latvijas sportists, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, uzņemts Starptautiskās vieglatlētikas federācijas Slavas zālē Monako. Nācijas lepnums.

Latvijas Sporta muzejs sadarbībā ar Latvijas Pastu rosināja pastmarkas – veltījumu J. Lūša personībai – izdošanu. Tagad Lielā Jāņa dzīve ieguvusi jaunu šķautni laika tecējumā, pārtopot par Latvijas vēstnesi pasaulē. Pastmarkas dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Par vareno Jāņa Lūša veikumu vēstīs arī jaunā izstāde.

Jana Lusa izstades ielugums

Pasākumu vadīs žurnālists Anatolijs Kreipāns, pagodinās “Pasta, vērtspapīru un filatēlijas departamenta” vadītājs Edmunds Bebrišs. Dažādu organizāciju – Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta, Latvijas Olimpiskās komitejas un Olimpiskās akadēmijas, Latvijas Vieglatlētikas savienības, Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības un Latvijas Šķēpmetēju kluba pārstāvji. Arī muzeja sadarbības partneri – sabiedriskie mediji un J. Lūša laika biedri – šķēpmetēji.

08.09.2021.