Izstādes "Tokyo 2020" atklāšana

Tokija -2021 Ielūgums 25.11

Latvijas Sporta muzejā 2021. gada 25. novembrī, plkst. 13.00 Vecrīgā, Alksnāja ielā 9 notiks Latvijas Sporta muzeja un Latvijas Olimpiskās komitejas – izstādes „Tokyo 2020” atklāšana.

Spēles gaidījām piecus gadus, ierasto četru vietā. Šī bija pirmā reize, kad olimpiskās spēles tika atliktas un pārceltas, nevis atceltas, saglabājot nosaukumā skaitli „2020”. Spēles bez skatītājiem, spēles Covid-19 ēnā. Tomēr Tokijas 40 sporta laukumos pulcējās 11 989 sportistu, lai cīnītos par medaļām. Viņu vidū bija arī 33 Latvijas olimpiešu, kas startēja 14 sporta veidos.

Latvija sveica Olimpisko spēļu čempionus 3x3 basketbolistus – Agni Čavaru, Edgaru Krūmiņu, Kārli Paulu Lasmani un Nauri Miezi, bronzas medaļas ieguvēju svarcelšanā Artūru Plēsnieku, mūsu cerības – 4. vietas ieguvējus pludmales volejbolā – Tīnu Graudiņu/Anastasiju Kravčenoku, Mārtiņu Pļaviņu/Edgaru Toču, piekto labāko cīkstoni pasaulē Anastasiju Grigorjevu, finālistu smaiļošanā Robertu Akmeni un daudzus citus, kuriem šī bija pirmā olimpiāde mūžā.

Tokija -2021 Ielūgums 25.11

Varam kopīgi vēlreiz atskatīties, cik esam bijuši stipri, vai kādos brīžos esam padevušies bez cīņas… Jo grandiozajās olimpiskajās cīņās ne katram izdodas iegūt godalgas.

Olimpiādes Tokyo2020 sasniegumi ļauj mums priecāties. Bet svētkus nomaina rūpes un atbildība. 2024. gada olimpiskās spēles Parīzē mūsu olimpiskās kustības vēsturē būs īpašas. Pirms 100 gadiem olimpiskajā Colombo stadionā mūsu sportisti pirmo reizi soļoja zem Latvijas valsts karoga…

Tiksimies izstādes atklāšanā!

Ieeja izstādes atklāšanā tikai ar ielūgumiem, atbilstoši epidemioloģiskajām prasībām, jo muzejs strādā „zaļajā” režīmā. Līdzi jāņem sertificētas FFP2 standartiem atbilstošas sejas maskas, jāuzrāda sadarbspējīgs sertifikāts par vakcināciju pret infekcijas slimību COVID-19, vai slimības pārslimošanu pēdējo sešu mēnešu laikā.

15.11.2021.