Grāmatas "Olimpiskās medaļas Latvijai" iegāde

Olimpiskas medalas Latvijai

Latvijas Sporta muzejā iespējams iegādāties Latvijas Olimpiskās komitejas izdoto grāmatu "Olimpiskās medaļas Latvijai", kurā ir bagātīgi pārstāvēts arī muzeja krājuma materiāls. Izdevuma cena - 16 eiro.

Par godu Latvijas Olimpiskās komitejas simtgadei ir izdota grāmata “Olimpiskās medaļas Latvijai”, kurā apkopoti 117 mūsu Olimpisko medaļnieku stāsti zem pieciem karogiem. Medaļnieku apkopojums ar nelielu aprakstu par medaļu iegūšanu apzināti veidots Olimpisko spēļu hronoloģiskā secībā, kas palīdz ātri uzzināt – kurās vasaras vai ziemas Olimpiskajās spēlēs ir iegūtas medaļas.

Grāmatā ir minēti gan sportisti, kas ieguvuši Olimpiskās medaļas zem Latvijas karoga, gan Latvijas sportisti, kas bija Olimpiskie medaļnieki PSRS komandas sastāvā, gan Latvijā dzimuši vai latviešu izcelsmes Olimpiskie medaļnieki citu valstu komandās, gan sportisti, kas pārstāvēja Latvijas sporta biedrības, kad ieguva medaļas Olimpiskajās spēlēs.

Turklāt šis saturs tiek papildināts ar konkrēto Olimpisko spēļu atpazīstamības elementiem – te var apskatīt izcīnīto medaļu, Olimpisko spēļu logo, talismanu vai plakātu, tādā veidā ļaujot iepazīt Olimpiskās kustības vēsturi caur Latvijas sasniegumu prizmu.

Olimpiskas medalas Latvijai