Piemiņas vieta Likteņdārzā Latvijas sportistiem - dažādu represiju upuriem

2013. gada 13. jūlijā tika atklāta tēlnieka Ojāra Feldberga veidota kompozīcija no laukakmeņiem Latvijas sportistu - dažādu represiju upuru piemiņai.

Piemiņas vietu, simboliski noņemot 12 metrus garo linu pārklāju, atklāja Latvijas un Pasaules sporta leģenda, Olimpiskais čempions šķēpa mešanā (Mehiko, 1968.) Jānis Lūsis, latviešu trimdas sabiedriskā darbiniece, bijusī sporta skolotāja Kaija Lietaviete, Kokneses fonda valdes loceklis Bruno Cīrulis un tēlnieks Ojārs Feldbergs. Pasākumu vadīja leģendārais sporta žurnālists, televīzijas un radio komentētājs Gunārs Jākobsons.

Par godu piemiņas vietas izveidei, Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības un Latvijas Sporta muzeja kopīgi sagatavojis bukletu Likteņdārzs. No viņiem nedzēšamas gaismas pēdas, kurā ievietots šobrīd apzināto represijās cietušo Latvijas sportistu un sporta darbinieku saraksts. Interesentiem ir iespējams iepazīties ar bukletu Latvijas Sporta muzeja grāmatu krātuvē.

1 Liktendarzs istais 1
Piemiņas vietas Latvijas sportistiem - dažādu represiju upuriem svinīgās atklāšanas brīdis.

2 liktendarzs 2
Linu pārklāju noņem tēlnieks Ojārs Feldbergs, Jānis Lūsis un Kaija Lietaviete.

3 liktendarzs akmeni
Tēlnieka Ojāra Feldberga veidotā laukakmeņu kompozīcija.

4 liktendarzs 4
Piemiņas vietu iesvēta Kokneses evanģēliski luteriskās draudzes mācītājs Valdis Baltruks.

5 liktendarzs lusis
Piemiņas vietas atklāšanā klātesošos uzrunā Olimpiskais čempions šķēpmešanā (Mehiko, 1968.) Jānis Lūsis.

6 liktendarzs znatnajs
Piemiņas vietas atklāšanā klātesošos uzrunā Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības prezidents Daumants Znatnajs.

7 liktendarzs agra
Klātesošos viesus Latvijas Sporta muzeja vārdā uzrunā muzeja direktore Agra Brūne.

8 liktendarzs sporta veterani
Latvijas sporta veterāni kopbildē pie piemiņas vietas Latvijas sportistiem - dažādu represiju upuriem.

9 liktendarzs akmeni ziedi
Pakuma viesu noliktie ziedi piemiņas vietas pakājē.

Informāciju sagatavoja:
Guntis Vāveris, Latvijas Sporta muzejs