Mūsu ciemiņš - Latvijas Ugunsdzēsības muzejs

2014. gada 30. oktobrī Latvijas Sporta muzejs uzņēma ciemiņus – Latvijas Ugunsdzēsības muzeja ļaudis. Vakaru pagodināja muzeja direktors Aivars Mednis, zinātniskās izpētes speciāliste Ilze Bergmane un krājuma vadītāja Janīna Kleina, kā arī bijušais Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadītājs, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Aivars Straume, kurš savos jaunības gados (20. gs. 70., 80. gadi) bija lielisks vieglatlēts, vidējo un garo distanču skrējējs, Latvijas PSR jaunatnes rekordists.

Latvijas Ugunsdzēsības muzejs atklāts 1978. gadā Rīgas centrā, Hanzas ielā 5 - skaistā jūgendstila ēkā, kas pēc Rīgas galvenā arhitekta Reinholda Georga Šmelinga projekta būvēta 1912. gadā un ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Par muzeja kaimiņiem – sporta biedrībām, ēkām un būvēm sporta kultūrvēsturiskā aspektā stāstīja Latvijas Sporta muzeja vadošā pētniece Rita Apine.

Vairāk par Latvijas Ugunsdzēsības muzeju mājaslapā muzejs.vugd.gov.lv.