Sveicam par Latvijas BMX tēvu dēvēto sporta entuziastu, riteņbraukšanas treneri un sporta pedagogu Jāni Siliņu ar piešķirto Latvijas Gada balvu sportā par mūža ieguldījumu!

Lasīt tālāk ...

2015. gada 26. novembrī tradicionālajā vecmeistaru vakarā Latvijas Sporta muzejā sveicām Rīgas Sporta veterānu kluba jubilārus, kuri savu dzīvi piepilda ar prieku un kustībā – Olimpisko ideālu  garā.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Sporta muzejs sirsnīgi sveic volejbolisti, 1950. gada Latvijas PSR čempioni Latvijas Valsts universitātes sastāvā, projektētāju un inženieri, divu Valsts prēmiju ieguvēju un Triju Zvaigžņu ordeņa Goda zīmes laureāti Intu Prauliņu–Ruku 90. dzimšanas dienā!

Lasīt tālāk ...

2015. gada 29. oktobrī Latvijas Sporta muzejā notika ikmēneša sporta veterānu tikšanās vakars. Latvijas Sporta veterānu–senioru savienības valdes locekle Iraīda Zālīte dalījās iespaidos par mūsu sportistu dalību Eiropas veterānu sporta spēlēs Nicā (Francijā). Vakara gaitā tradicionāli tika sveikti arī Rīgas Sporta veterānu kluba jubilāri.

Lasīt tālāk ...

2015. gada 14. septembrī Latvijas Sporta muzejā notika Latvijas Izglītības fonda, Latvijas Olimpiskās akadēmijas un Latvijas Sporta muzeja izveidotās tīmekļa vietnes jeb virtuālās enciklopēdijas par Latvijas sportu atklāšana.

Lasīt tālāk ...

Ar Eiropas Komisijas atbalstu no 2015. gada 7. līdz 13. septembrim visā Eiropā notika pirmā Eiropas Sporta nedēļa. Tās laikā Latvijā nedēļas garumā tika organizētas sportiskas un veselīgam dzīvesveidam veltītas aktivitātes visdažādākajām mērķauditorijām.

Lasīt tālāk ...

2015. gada 29. janvārī Latvijas Sporta muzejs svētku gaisotnē atskatījās uz paveikto 25 gadu garumā. Kopīgi atsaucām atmiņā muzeja tapšanu, svarīgākos notikumus un sporta izcilības, kas pagodinājušas mūsu muzeju. Viesus iepriecināja sportiskās Vilsonu dzimtas pārstāvji – dziesminieks Mārtiņš Kits ar dēlu Robertu. Paldies visiem par laba vēlējumiem un kopā būšanu!

Lasīt tālāk ...

Mūžībā aizgājis Evalds Liepiņš (23.05.1928.–13.07.2015.) – Ziemas peldēšanas sekcijas dibinātājs Latvijā, sporta entuziasts, skolotājs, docētājs, pēc dvēseles aicinājuma dzejnieks (Ilga Klints) un bards, ilggadējs Latvijas Zaļās partijas biedrs.

Lasīt tālāk ...

2015. gada 13. jūlijā Likteņdārzā jau trešo gadu Latvijas Sporta veterānu–senioru savienība, Latvijas Sporta muzejs, sporta darbinieki un viņu ģimenes locekļi godināja represijās cietušos Latvijas sportistus. Šogad Likteņdārzā tika iestādīts arī koks izcilās šķēpmetējas, pirmās olimpiskās čempiones Latvijas sporta vēsturē Ineses Jaunzemes piemiņai.

Lasīt tālāk ...

2015. gada 16. maijā, svinot Raiņa un Aspazijas 150. jubileju, notika starptautiskā akcija Muzeju nakts. Latvijas Sporta muzejs durvis vēra no plkst.18.00 līdz pusnaktij un tāpat kā visa Latvija atradās Raiņa un Aspazijas varā.

Lasīt tālāk ...

2015. gada 14. maijā Latvijas Sporta muzejā, atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150. jubileju, ar Raiņa radošo un sportisko garu emigrācijas gados Šveicē iepazīstināja literatūrzinātniece, filoloģijas doktore Gundega Grīnuma.

Lasīt tālāk ...

2015. gada 30. aprīlī Latvijas Sporta muzejs aicināja uz tikšanos ar kamaniņu braucēju, olimpisko medaļnieku divniekos Andri Šicu un Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidentu Ati Strengu.

Lasīt tālāk ...

2015. gada 19. aprīlī jau 26 reizi dažādu tautību bērni pulcējās, lai piedalītos Latvijā dzīvojošo bērnu un jauniešu sporta svētkos Vienoti sportā, kas notika Olimpiskajā sporta centrā, Grostonas ielā 6b, Rīgā.

Lasīt tālāk ...

2015. gada 1. aprīlī Latvijas Sporta muzejā notika skrējiena Rīga–Valmiera preses konference. Vēsturiskais skrējiensoļojums, kas bija populārs trešās atmodas laikā un no 1989. līdz 1993. gadam notika piecas reizes, šogad notika septīto reizi. Skrējiens tika atjaunots 2014. gadā, pēc 21 gadu pārtraukuma.

Lasīt tālāk ...

2015. gada 26. martā Latvijas Sporta muzeja ikmēneša pasākuma viesis bija jauns un darbīgs puisis Ernests Kļaviņš, kurš prezentēja filmu par Juri Rēdlihu–Raiskumu.

Lasīt tālāk ...

2015. gada 26. februārī Latvijas Sporta muzejā ciemojās Latvijas Radio sporta raidījumu producente un sporta žurnāliste Inita Kresa–Katkovska, kura dalījās atmiņās un rādīja video materiālus par pieredzēto 24. Pasaules čempionātā handbolā. 

Lasīt tālāk ...

2015. gada 17. februārī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros Latvijas Sporta muzejā viesojās starptautiskās konferences Sports un fiziskās aktivitātes cilvēkkapitāla attīstībai dalībnieki un Eiropas Savienības Sporta direktori.

Lasīt tālāk ...

2015. gada 9. februārī Latvijas Sporta muzejā notika ilggadējā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (agrāk LVFKI) dekāna un vieglatlētikas katedras vadītāja, daudzu šķēpmetēju audzinātāja, Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša trenera Valentīna Mazzālīša 85 dzīves gadu jubilejas godināšanas pasākums.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Olimpiskā akadēmija izsludina konkursu, kurā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 20 līdz 35 gadiem un ar labām angļu vai franču valodas zināšanām. Pētījuma tēma Olimpiskie ideāli XXI gadsimtā. Diviem labākajiem pētījuma autoriem būs iespēja piedalīties Starptautiskās Olimpiskās akadēmijas 55. Starptautiskajā jauniešu sesijā, kas no 2015. gada 23. maija līdz 6. jūnijam notiks Olimpijā, Grieķijā.

Lasīt tālāk ...