Prezentē sporta treneru rokasgrāmatu

2015. gada 3. martā Latvijas Treneru tālākizglītības centrs sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi prezentēja Latvijas sporta vēsturē pirmo specializēto grāmatu un video materiālu (DVD) sporta praktiķiem, kas veltīta sportistu vispusīgajai fiziskajai sagatavotībai ar mērķi sekmēt to izaugsmi sportā. Grāmatas pilns nosaukums ir Vispusīgās fiziskās sagatavotības trenera rokasgrāmata.

Grāmatas prezentācijā interesenti varēja tikties ar autoru kolektīvu un satikt Latvijas sporta izglītības iestāžu un klubu trenerus, kuriem šī grāmata domāta. Pasākumā piedalījās divkārtējā Olimpiskā čempiona BMX riteņbraukšanā Māra Štromberga treneris Ivo Lakučs, Latvijas Biatlona federācijas ģenerālsekretārs Gundars Upenieks, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, viens no vadošajiem fitnesa treneriem Latvijā Ralfs Upmanis un daudzi citi labi zināmi sporta speciālisti.

Trenera rokasgramata 1      Trenera rokasgramata 2
 No kreisās: Einars Fogelis un Ivo Lakučs.   Latvijas Olimpiešu kluba prezidents Raimonds Bergmanis.
Trenera rokasgramata 3   Trenera rokasgramata 4
 Latvijas Treneru tālākizglītības centra valdes locekļi
Signe Luika un Renārs Līcis.
  No kreisās: Signe Luika, Raimonds Bergmanis, 
Renārs Zeltiņš un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas
docente un aerobikas trenere Inese Ļubinska.

Vairāk par grāmatas prezentācijas pasākumu var lasīt Latvijas Treneru tālākizglītības centra mājaslapā www.treneruizglitiba.lv.

Šī ir ceturtā Latvijas Treneru tālākizglītības centra izdotā grāmata treneriem, sporta skolotājiem un citiem sporta speciālistiem kopš 2003. gada. Grāmatas tapšanā piedalījušies 24 autori, tostarp 14 zinātņu doktori un 12 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesori.

Izdevuma vairāk nekā 200 lapaspusēs iespējams iepazīties ar visdažādākajiem nosacījumiem veiksmīga vispusīgā treniņu procesa norisē, kas sekmē atlētu fiziskās īpašības kā izturību, ātrumu, spēku, veiklību un lokanību. Grāmatas pielikumā pievienotajā videomateriālā skatāmi unikāli 2014. gada pirmssezonas fiziskās sagatavošanas treniņa materiāli skeletonā ar brāļu Martina un Tomasa Dukuru līdzdalību, kā arī vispusīgās fiziskās sagatavošanas treniņš Latvijas Nacionālajai basketbola izlasei.

Trenera rokasgrāmatā pieredzējuši sporta speciālisti un sporta zinātnieki analizē un dalās uzkrātajā pieredzē par fiziskās sagatavotības novērtēšanu, cilvēka iedzimto fizisko spēju noteikšanu un attīstīšanu, kā arī sportistu uztura specifiku fiziskās sagatavošanas treniņu laikā.

Treneriem sniegti padomi sporta psiholoģijā fiziskās sagatavošanas procesā un traumu gadījumā, skaidrotas sekas sportistu agrīnai specializācijai, kas veido asimetrijas veidošanos cilvēka ķermenī, kā arī daudzas citas treneriem vajadzīgas un noderīgas lietas.

Trenerim nepieciešamā metodika un informācija apkopota 17 nodaļās, kas sniedz informāciju arī par treniņu plānošanu, piedāvā jaunas, progresīvas metodikas treniņu darba pilnveidošanai, lai ar iespējami mazākiem materiālajiem ieguldījumiem un minimālā laikā kvalitatīvi uzlabotu sportistu fizisko sagatavotību, tehnisko paņēmienu vai taktisko darbību īstenošanu.

Grāmata Vispusīgās fiziskās sagatavotības trenera rokasgrāmata tapusi ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas
sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209