Pirmdien, 28.novembrī apritēja 60 gadi kopš izcilās šķēpmetējas Ineses Jaunzemes panākuma – pirmās Olimpiskās zelta medaļas izcīnīšanas Latvijai. Atceroties un pieminot šo vēsturisko panākumu, visi interesenti tika aicināti uz atceres pasākumu.

Lasīt tālāk ...

24.novembrī Latvijas Sporta muzejā notika sporta veterānu tikšanās vakars. Pasākumā ar savu pieredzi dalījās laivotājs Kārlis Bardelis no "Bored of Borders", kurš kopā ar Gintu Barkovski 2016.gada 4.maijā ar airu laivu no Namībijas sāka ceļu pāri atlantijas okeānam uz Brazīliju, Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm. Ceļojums bija bīstams, bagāts ar dažādiem pavērsieniem un ilga vairāk kā 5 mēnešus. 

Lasīt tālāk ...

Latvijas Pasts papildina pastmarku sēriju Latvijas Republikai 100, izdodot izciliem sportistiem veltītas pastmarkas.

Informācija no Latvijas Pasts mājaslapas

Valsts 98. jubilejas priekšvakarā Latvijas Pasts izdod trīs jaunas pastmarkas sērijā Latvijas Republikai 100. Astotais šīs sērijas pastmarku izdevums saistīts ar sporta tēmu, veltot pastmarkas izciliem Latvijas sportistiem trīs sporta veidos – šķēpa mešanā, basketbolā un hokejā. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2016.gada 17.novembrī pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.8 līdz 19.

Lasīt tālāk ...

Piektdien, 4.novembrī “Latvijas Sporta muzejā” notiks Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotā pasākuma “Olimpiskā diena 2016” apbalvošanas pasākums.

Lasīt tālāk ...

Sestdien 29.oktobrī Latvijas Sporta muzeja pārstāvji viesojās kaimiņvalstī Igaunijā, kur Tartu apmeklēja Zinātnes centru AHHAA un Igaunijas Nacionālo muzeju, kas tika atvērts šī gada 1.oktobrī un ir lielākais kultūras projekts neatkarīgajā Igaunijā.

Lasīt tālāk ...

Senioru diena Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā – “Sniega Leopards” Imants Zauls - par pieredzēto Zemeslodes kalnu virsotnēs, Rīgas baznīcu torņos un pazemes ejās. Stāsta, demonstrē filmu, atbild uz jautājumiem

Lasīt tālāk ...

4.oktobrī Latvijas Sporta muzejā notika grāmatas "Latvijas Bobsleja olimpiādes" atvēršanas svētki. Pasākumu apmeklēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, notika  tikšanās ar grāmatas autoriem Māri Zembergu, Daini Cauni un Gunti Keiselu, kā arī ar grāmatas varoņiem - sportistiem. 

Lasīt tālāk ...

Latvijas Sporta muzejs aicina atskatīties uz pasaules lielāko sporta forumu – XXXI Olimpiādes spēlēm izstādē “Rio2016”, atsaukt atmiņā 32 Latvijas olimpiešu startus trīspadsmit sporta veidos – vieglatlētikā, pludmales volejbolā, BMX un šosejas riteņbraukšanā, peldēšanā, svarcelšanā, džudo, brīvajā cīņā, burāšanā, tenisā, šaušanā, airēšanā un modernajā pieccīņā. Ielūkosimies krāšņajā spēļu atklāšanas un noslēguma ceremonijā, Olimpiskajā ciematā un sporta būvēs.

Lasīt tālāk ...

Trešdien, 21.septembrī “Latvijas Sporta muzejā” Starptautiskā Olimpiskā vēsturnieku apvienība pasniedza “Vikelas plāksni” vēsturniekam un Starptautiskās Olimpiskās vēsturnieku apvienības mūža biedram Genādijam Maričevam par mūža ieguldījumu Olimpiskās vēstures saglabāšanā.

Lasīt tālāk ...

Trešdien, 21.septembrī “Latvijas Sporta muzejā” Starptautiskā Olimpiskā vēsturnieku apvienība pasniegs “Vikelas plāksni” vēsturniekam un Starptautiskās Olimpiskās vēsturnieku apvienības mūža biedram Genādijam Maričevam par mūža ieguldījumu Olimpiskās vēstures saglabāšanā.

Lasīt tālāk ...

6. SEPTEMBRĪ LATVIJAS SPORTA PEDAGOĢIJAS AKADĒMIJA AR SVINĪGU PASĀKUMU UN SALIDOJUMU ATZĪMĒS AUGSTSKOLAS 95. GADADIENU.
Šogad aprit 95 gadi kopš Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) uzņemti pirmie studenti – topošie dažādu kvalifikāciju sporta speciālisti. Par godu LSPA jubilejai, 6. septembrī, uz jubilejas svinībām un salidojumu Dailes teātrī (Rīgā, Brīvības ielā 75) ieradīsies Akadēmijas darbinieki, mācībspēki, absolventi, valsts amatpersonas, partneri un draugi, kuru darbs veicinājis Augstskolas tālāku attīstību un izaugsmi.

Lasīt tālāk ...

Rehabilitācijas centrs “Jaunķemeri” Olimpiskajā gadā ir pārņēmis stafeti no Latvijas Sporta muzeja un 10.augustā plkst.12:00 atklāj izstādi „Optimists. Paralimpiskais čempions – Aigars Apinis”. Izstādes ekspozīciju ir veidojuši Latvijas Sporta muzeja speciālisti, sadarbībā ar Paralimpisko čempionu Aigaru Apini un Latvijas Paralimpisko komiteju.

Lasīt tālāk ...

2016.gada 5.augustā Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne piedalījās Loras Hillenbrendas grāmatas "Nesalauztais" prezentācijā apgādā Jumava. Grāmata vēsta par Lūija Zamperini likteni. Pasākuma ietvaros notika olimpisko klašu pārstāvju tikšanās ar bijušajiem olimpiešiem Cēzaru Ozeru, basketbolistu Kārli Strēli, kā arī dažādu sporta federāciju pārstāvjiem un bijušajiem sportistiem.

Lasīt tālāk ...

2016.gada 3.augustā Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne piedalījās pasākumā pie olimpieša Ivana Klementjeva, kurš Rio Olimpisko spēļu astklāšanas priekšvakarā, atceroties 20 gadus senu pagātni - savu dalību Atlantas Olimpiskajās spēlēs 1996.gadā, kur izcīnīja sudraba medaļu kanoe airēšanā, atklāja īpašu olimpisko objektu  -  skulptūru mājas dārzā, kā papildinājumu savam privātajam muzejam.

Lasīt tālāk ...

2016.gada 28. jūlija pēcpusdienā Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne piedalījās apgāda "Jumava" 25 gadu jubilejas ballē, kas notika, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja filiālē "Dauderi". Jubileja tika tika atzīmēta kopā ar Reader's Digest Baltic pārstāvniecību Latvijā, kurai apritēja 5 gadi. Pasākuma ietvaros tika prezentēts Andreja Pumpura eposs "Lāčplēsis", kurš tika izdots ar īpaši šim izdevumam radītām ilustrācijām. 

Lasīt tālāk ...

2016. gada 13. jūlijā Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne un Latvijas Sporta veterānu - senioru savienības (LSVS) pārstāvji apmeklēja Likteņdārzu, kur pirms vairākiem gadiem pēc LSVS iniciatīvas tika izveidots memoriāls bojā gājušajiem sportistiem. Pateicoties Sporta muzeja speciālistiem un pieeajamai informācijai, tika identificēti daudzi sportisti. Par tradīciju kļuvis apmeklēt memoriālu 13.jūlijā.

Lasīt tālāk ...

Saistībā ar remontdarbiem Latvijas Sporta muzejs būs slēgts apmeklētājiem līdz 2016.gada 31.augustam. 

 

2016.gada 17.-19.jūnijā Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne Latvijas Olimpiskās akadēmijas delegācijas sastāvā apmeklēja Olimpisko muzeju Lozannā (Šveicē). 

Lasīt tālāk ...

Šī gada 27.maijā Turaidas muzejrezervātā notika gadskārtējā Muzeju diena, ko organizēja Latvijas Muzeju biedrība sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu. Pasākuma laikā tika sveikti tie muzeju darbinieki, kuri nostrādājuši kādā no Latvijas muzejiem 25 gadus, bet pasākuma kulminācija bija Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas ”Zelta puteklis 2015” laureātu apsveikšana un balvas pasniegšanas ceremonija. Tāpat Muzeju dienas dalībnieki bija aicināti piedalīties kādā no tematiski profesionālajām ekskursijām Turaidas muzejrezervātā.

Lasīt tālāk ...

No 23. līdz 27.maijam Latvijā viesojas Baltkrievijas Olimpiskās akadēmijas priekšsēdētāja Irina Guslistova. Savas vizītes laikā, 25.maijā Irina apmeklēja Latvijas Sporta muzeju.

Lasīt tālāk ...

10.maijā, Rīgā tika demonstrēta Latvijas Olimpiskās komandas “Rio 2016” apģērbu kolekcija, ko Latvijas sportisti valkās Riodežaneiro Olimpisko spēļu laikā.

Lasīt tālāk ...

2016.gada 21.maijā Latvijas Sporta muzejs piedalījās ikgadējā starptautiskajā akcijā Muzeju nakts ar pasākumu „Durvis uz Olimpiskajām medaļām”

Muzeju nakts laikā Latvijas Sporta muzeju apmeklēja 1914 apmeklētāju. Paldies visiem!

Lasīt tālāk ...

2016.gada 25.aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) tika atklāta izstāde "Jumavai 25". Izstāde veltīta grāmatu apgāda Jumava 25 gadu pastāvēšanai, un tajā izlases kārtībā ir izceltas tās grāmatas, kuras apgādam likušās svarīgākās, nozīmīgākās un vērtīgākās, kas raksturo tā misiju un sūtību. Latvijas Sporta muzejs ir apgāda Jumava ilggadējs sadarbības partneris un sirsnīgi sveic nozīmīgajā notikumā!

Lasīt tālāk ...

Latvijas Sporta muzejs saņēmis dāvinājumu - Koventrijas volejbola komandas "Rīga" (Lielbritānija) iegūtās balvas no 1965. - 2013. gadam Anglijā un citās valstīs. Balvas izcīnītas volejbola, basketbola, šaha, šautriņu mešanas u.c. sacensībās. 

Lasīt tālāk ...

Svētdien, 17.aprīlī, Rīgā, tirdzniecības kompleksā „Spice” valdīs basketbola noskaņa. No pulksten 14.00 līdz pulksten 17.00 bērni basketbola stafetēs un nodarbībās „Basketbols aicina”, pieaugušie veļasbola sacensībās cīnīsies par balvām no Sportland, Persil un Basketbola savienības. Visā „Spices” plašumā risināsies orientēšanās spēle „Meklē basketbolistus veikalos”. Dienas laikā notiks Aldaris Latvijas Basketbola līgas klubu prezentācijas, ikvienam būs iespēja izaicināt Aldaris Latvijas Basketbola līgas zvaigznes strītbola laukumā. Visus basketbola aktivitāšu dalībniekus un „Spices” viesus izklaidēs Aldaris LBL klubu karsējmeitenes.

Lasīt tālāk ...

No 15. aprīļa līdz 28. maijam Mūkusalas Mākslas salona telpās būs skatāma multimediāla izstāde "Olimpiskais ķermenis". Sagaidot 2016. gada Olimpiskās spēles, kas notiks Riodežaneiro, Brazīlijā, izstāde aktualizē sporta un ķermeņa fiziskās kultūras kopšanas tradīcijas un to saistību ar noteiktiem vizuāliem un naratīviem kanoniem.

Lasīt tālāk ...

2016.gada 5.aprīlī Latvijas Sporta muzejā norisinājās neformāls pasākums, kurā piedalījās Latvijas skeletona komandas galvenie dalībnieki: Martins un Tomass Dukuri, Dainis Dukurs, treneri: Mihails Arhipovs, Mareks Mezencevs, Gints Dzērve ar ģimenēm un Latvijas Sporta muzeja darbinieki.

Lasīt tālāk ...

Apgāds Jumava 2016.gada 22.martā prezentēja grāmatu Andris Staģis "Latvijas vieglatlētikas vēsture. 1897 - 1944."

Lasīt tālāk ...

Eiropas čempionāta grieķu-romiešu, brīvajā cīņā un brīvajā cīņā sievietēm laikā, kas no 2016.gada 8.-13.martam notiks “Arēna Rīga”, būs iespējams aplūkot 3 Latvijas Sporta muzeja ceļojošās izstādes, kas veltītas cīņas sportam.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Sporta muzejā ceturdien, 25.februārī tika atklāta izstāde "Optimists. Paralimpiskais čempions - Aigars Apinis".

Lasīt tālāk ...

2016.gada 26.februārī plkst. 15:00 Latvijas Sporta muzejā notika Irēnas Šaicānes grāmatas "Sports Ziemeļlatgalē: Ceļš līdz Olimpiskajai medaļai" atvēršanas svētki.

Lasīt tālāk ...

2016.gada 11.februārī Latvijas Sporta muzejā notika Latvijas Olimpiskās akadēmijas senāta sēde. Sēdes laikā tika apstiprināti konkursa "Olimpiskā kustība - vakar, šodien, rīt" rezultāti un noteikts, kuri jaunieši piedalīsies Starptautiskās Olimpiskās akadēmijas 56. Starptautiskajā jauniešu sesijā no 2016. gada 11. - 25. jūnijam Olimpijā, Grieķijā.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Sporta muzejā tika atklāta izstāde „Pasaules skeletona karaļi – Martins un Tomass Dukuri”. Izstādē ir aplūkojamas planšetes ar informāciju un fotogrāfijām par Latvijas skeletona vēsturi, Martina un Tomasa Dukuru sporta panākumiem, Latvijas skeletona komandu,  Latvijas jaunajiem skeletonistiem, trasēm, kur notiek skeletona sacensības. Dažādi priekšmeti: Martina un Tomasa Dukuru izcīnītās medaļas un sporta balvas, aprīkojums: skeletona kamanas, ķiveres, tērpi, naglenes, sacensību starta numuri, un Ziemas olimpisko spēļu tērpi no spēlēm Soltleiksitijā, 2002; Turīnā, 2006; Vankūverā, 2010 un Sočos, 2014, kā arī ir skatāma Dāvida Erenštreita filma „Dukuru mezgls” un ieraksts no raidījuma „Personība. 100g kultūras. Skeletona aizsācējs Latvijā Dainis Dukurs”. Izstādes dizainere ir Silja Pogule.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Olimpiskā akadēmija izsludina konkursu, kurā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 20 līdz 35 gadiem, kurš spēj brīvi komunicēt latviešu un angļu (vai franču) valodā. Konkursa tēmas: Godīgas spēles principu ievērošana gan sportā, gan ikdienā; Olimpiskie ideāli cauri gadsimtiem.

Lasīt tālāk ...

2015. gada 25. septembrī Latvijas Sporta muzejā notika izstādes Rīga dimd. Rīga sporto atklāšana un grāmatas Rīga sporto gadsimtu griežos atvēršana. Pasākuma viesi tikās ar grāmatas autoru kolektīvu – sporta žurnālistiem Gunti Keiseli un Daini Āzenu, sporta muzeja vadošo pētnieci Ritu Apini, apgāda Jumava vadītāju Juri Visocki un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvjiem.

Lasīt tālāk ...

2015. gada 12. jūnijā Latvijas Sporta muzejs saņēmis Latvijas Republikas Kultūras ministrijas izsniegto muzeja akreditācijas apliecību Nr.13A4. Apliecība izsniegta uz pieciem gadiem un ir apliecinājums valsts atzīta muzeja darbībai.

Lasīt tālāk ...