Muzeju nakts 2016

2016.gada 21.maijā Latvijas Sporta muzejs piedalījās ikgadējā starptautiskajā akcijā Muzeju nakts ar pasākumu „Durvis uz Olimpiskajām medaļām”

Muzeju nakts laikā Latvijas Sporta muzeju apmeklēja 1914 apmeklētāju. Paldies visiem!

2016.gada Muzeju nakts atslēgvārds bija „Durvis”.

Smagās ozolkoka un vieglās plastikāta, lielās parādes durvis un mazās pažobeles durtiņas. Durvis kā amata meistarstiķis un durvis kā mākslas darbs. Durvis uz Eiropu, durvis uz pasauli un durvis uz zemapziņu. Jo nozīmīgāka ir ēka, jo pārsteidzošākas un iespaidīgākas ir tās durvis.

Durvis ir sākums un robežšķirtne starp iekšējo un ārpasauli, starp „pirms” un „ pēc”, starp zināmo un nezināmo, starp savējiem un svešajiem. Atrasties uz sliekšņa nozīmē būt neaizsargātam, riskēt, nezinot, kas sagaida otrpus durvīm. Atvērs vai neatvērs? Aicinās iekšā vai aizcirtīs deguna priekšā? Katru durvju vēršana ir robežas šķērsošana, nenojaušot, ar ko tā vainagosies: ar prieku vai bēdām, ar mīlestību vai naidu.

Kad cilvēku pavada veiksme, mēs sakām; „Viņam atvērās visas durvis!” Kad zudusi pēdējā cerība, konstatējam: „Arī pēdējās durvis ir aizvērušās.”

Latvijas Sporta muzejs šogad apmeklētājiem piedāvāja sekojošas aktivitātēs:

“Optimists.”Paralimpiskais čempions –Aigars Apinis” – izstāde un tikšanās ar olimpieti Aigaru Apini.

Demonstrējumi  - Ielu vingrošana – Māris Šlēziņš

Izstāde “Pasaules skeletona karaļi – Martins un Tomass Dukuri”, filmas skatīšanās un tikšanās ar Daini Dukuru.

Spēku izmēģināšana prasmē uzkāpt pa alpīnisma sienu.

Liels paldies Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai un Latvijas Olimpiskajai akadēmijai par atbalstu Muzeju nakts pasākumu organizēšanā Latvijas Sporta muzejā. Paldies brīvprātīgajiem par aizrautību un palīdzību Muzeju nakts aktivitāšu nodrošināšanā!

Fotogrāfijas no pasākuma. Foto: Baiba Lāce.

Vairāk par Muzeju nakti var lasīt mājaslapā www.muzeju-nakts.lv.