Latvijas olimpiešu Goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA

Latvijas valsts svētku mēnesī – 14. novembrī plkst. 13. 00 Latvijas Sporta muzejā durvis vērs jauna izstāde ”Latvijas Olimpiešu Goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA”, kas veltīta mūsu valsts un sporta simtgadei.

Satversmes sapulces prezidenta Jāņa Čakstes novēlējums tālajā 1920. gada 19. septembrī, atklājot pirmo Latvijas Olimpiādi, bija

„Lai Latvijā olimpiskās cīņas kļūtu par visas tautas svētkiem, tāpat kā tas bija senajā Grieķijā”

Vienlaicīgi atzīmēsim Latvijas Olimpiskās komitejas 30 gadu jubileju. 1988. gada 19. novembris ir un paliks neaizmirstams datums. Latvija atgriezās pasaules olimpiskajā kustībā un startēja Olimpiskajās spēlēs – „dižākajās no visām spēlēm”.

Esam lepni par 100 gados sasniegto – olimpisko, pasaules un Eiropas čempionu uzvarām. Vairāk kā 600 olimpieši dažādos vēstures posmos vasaras un ziemas Olimpiskajās spēlēs, pārstāvot gan savu tautu, gan savu valsti, izcīnījuši 94 olimpiskās medaļas – zelta, sudraba un bronzas.

Ar svētku uzrunu mūsu olimpiešus, pasaules un Eiropas čempionus un viesus sveiks Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis. Olimpiešu Goda zāli svinīgi atklās Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis. Apsveikuma vārdus video uzrunā teiks Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomass Bahs.

Ar šo izstādi, kuras veidošanā piedalījusies visa mūsu sporta sabiedrība, arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja, gribam godināt mūsu olimpiešus no tālās Stokholmas līdz mūsdienu spēlēm Riodežaneiro un Phjončhanai.

LOK-ieluug-GZ-ielug