Latvijas Olimpiskajai akadēmijai – 30

2019.gada 21.martā apritēja 30 gadi, kopš dibināta biedrība “Latvijas Olimpiskā akadēmija” (LOA). Latvijas Olimpiskās akadēmijas darbības mērķis ir veicināt olimpisko ideju izzināšanu un izplatību, rīkojot mācību sesijas, veikto pētījumu lasījumus, konkursus, izstādes, sporta pasākumus, izdodot metodiskos materiālus, organizējot dalību Starptautiskās Olimpiskās akadēmijas rīkotajos pasākumus.

2019.gada 6.aprīlī pulksten 15.00 Latvijas Sporta muzejā, Alksnāja ielā 9, Rīgā notiks Latvijas Olimpiskās akadēmijas 30 gadu jubilejas konference, kurā piedalīsies LOA senatori, bijušie prezidenti, viesi no Latvijas sporta organizācijām un Igaunijas un Lietuvas Olimpiskajām akadēmijām. Konferences programmā – vienas no Latvijas Olimpiskās akadēmijas dibinātājas un pirmās prezidentes Dainas Šveicas uzruna, kā arī pašreizējā prezidenta, septiņkārtējā pasaules čempiona, olimpiskā čempiona Ivana Klementjeva grāmatas “Kanoe profesors” atklāšanas svētki. “Kanoe profesors” ir grāmata ne tikai par autora paša ilgo un grūto ceļu sportā, – “kā nepievilcīgs lauku puisēns no nevienam nezināma ciema kļuva par visā pasaulē pazīstamu atlētu”, bet arī par kanoe airēšanas vēsturi Latvijā un pasaulē no 1936.gada līdz mūsdienām.

7.aprīlī, kā katru pavasari, dažādu tautību bērni pulcēsies Elektrum Olimpiskā centra Futbola zālē, lai piedalītos Latvijā dzīvojošo tautību bērnu un jauniešu Sporta svētkos “Vienoti sportā”. Svētku sākums – pulksten 11.00.

Sporta svētku mērķis ir veicināt Latvijā dzīvojošo tautību organizāciju pārstāvju kopību sportā un tautu draudzību vienotā Latvijā. Sporta svētku dalībnieki ir armēņu, baltkrievu, ebreju, grieķu, igauņu, krievu, lietuviešu, līvu, poļu, ukraiņu, vācu, kā arī latviešu un citu nacionālo biedrību bērni un jaunieši vecumā no pieciem līdz 14 gadiem no dažādiem Latvijas reģioniem. Komandu sacensībās bērni un jaunieši mērosies spēkiem futbolā, tautas bumbā, virves vilkšanā un stafetē, bet individuālajās aktivitātēs – mešanā, lēkšanā, skriešanā, šaušanā un citās fiziskajās aktivitātēs.

Sporta svētku rīkotāja ir Latvijas Olimpiskā akadēmija, bet sportiskās aktivitātes vadīs Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti – nākamie sporta speciālisti.

Sporta svētku rīkošanu atbalsta LR Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Olimpiskā komiteja, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Polijas Republikas vēstniecība Rīgā, Izraēlas Valsts vēstniecība Latvijā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija.

Mediju pārstāvju pieteikšanās – līdz 4.aprīlim. E- pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tālrunis uzziņām: 28365959

Informāciju sagatavoja Antra Gulbe,

Latvijas Olimpiskās akadēmijas izpilddirektore