Leģendārās meistarkomandas „TTT” galvenā trenera Raimonda Karnīša piemiņas lietas

LSM 12 330 Medium

Raimonds Karnītis dzimis 1929. gada 26. decembrī un šogad viņš svinētu 90 gadu jubileju. Savu spožo sporta mūžu aizsācis jau mācoties Rīgas 9. pamatskolā un pēc tam Industriālā politehnikumā, līdz viņu 1946. gadā treneris Augusts Raubens uzaicināja dalībai PSRS jaunatnes meistarsacīkstēs. Pievērsies basketbolam, viņš spēlējis dažādos Latvijas basketbola klubos, tostarp Rīgas ASK, „Spartakā” un Rīgas VEF.

Būdams seškārtīgs Latvijas čempions basketbolā un aizvadījis 65 spēles Latvijas PSR izlasē, līdz pievērsies trenera karjerai. 1962. gadā beidzis LVFKI treneru skolu. No 1962. gada līdz 1987. gadam – TTT meistarkomandas vecākais treneris. Vēsturē iegājis kā spilgtākais „prāta basketbola” pārstāvis Latvijas basketbolā. R. Karnīša vadībā TTT 18 reižu izcīnīja PSRS čempionu titulu, un 15 reižu uzvarēja Eiropas valstu čempionvienību kausa izcīņā.

LSM 12.465 -

Latvijas Sporta muzejs glabā vairākas ievērības cienīgas R. Karnīša piemiņas lietas. Starp tām ir gan Basketbola trenera spēles analīzes galdiņš „Mini Taktik” (ražots Vācijā), kas ļauj pratējam basketbola spēles izspēlēt gluži kā dambretes vai šaha partijas. Galdiņš ir ārēji necils, zaļos dermatīna vākos iestrādāts magnētisks laukums ar metāliskiem spēļu kauliņiem plastmasas apvalciņos. Atsevišķi glabājas arī koka spēļu kauliņu komplekts, kas sastāv no zaļiem un sarkaniem spēļu kauliņiem, kas glabāti dzeltenā, apaļā kārbiņā ar ziedu groza zīmējumu. Jādomā, ka ar šo kauliņu komplekta palīdzību, kaldināta ne viena vien zelta medaļa. Jāatzīmē, ka visi šie ārēji necilie priekšmeti ir acīmredzami daudz izmantoti, bet aizvien lietošanas kārtībā, glabājot R. Karnīša piemiņu.

LSM 12.521 Large