Grāmata un izstāde par sportošanu Rīgā

2015. gada 25. septembrī Latvijas Sporta muzejā notika izstādes Rīga dimd. Rīga sporto atklāšana un grāmatas Rīga sporto gadsimtu griežos atvēršana. Pasākuma viesi tikās ar grāmatas autoru kolektīvu – sporta žurnālistiem Gunti Keiseli un Daini Āzenu, sporta muzeja vadošo pētnieci Ritu Apini, apgāda Jumava vadītāju Juri Visocki un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvjiem.

"Impulsu šādas grāmatas veidošanai deva rīdzinieki, kas pulcējas un piedalās tautas sporta pasākumos jau vairākās paaudzēs. Redzot, ka vecvecāki kopā ar mazbērniem aktīvi sporto skriešanas seriālos un daudzās citās fiziskās aktivitātēs, radās vēlme aprunāties un izzināt šo senioru aktīvā dzīvesveida motivāciju, pirmsākumus un vēsturi, kā tas sācies. Manuprāt grāmata būs vērtīgs materiāls ikvienam ar sportu saistītam cilvēkam, tajā skaitā sporta veterāniem, viņu ģimenes locekļiem, sporta jomas studentiem, un sporta federācijām",  raksturojot jauno izdevumu, saka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna.

Sadarbībā ar Rīgas domi Latvijas Sporta muzejs izveidojis izstādi Rīga dimd, Rīga sporto, aptverot dažādus sporta veidus (skriešanu, lēkšanu, šaušanu, cīkstēšanos, svaru celšanu, riteņbraukšanu, airēšanu, slidošanu, peldēšanu u.c.). Izstāde iepriecinās dažāda gada gājuma cilvēkus, neatkarīgi no tautības, sabiedriskā stāvokļa vai pasaules uztveres. Izstāde sasaucas un vienlaicīgi papildina jaunās grāmatas Rīgas sports gadsimtu griežos saturu.

RigaSporto2015-1      RigaSporto2015-2

RigaSporto2015-3   RigaSporto2015-4

RigaSporto2015-5   RigaSporto2015-6

Izstādes Rīga dimd. Rīga sporto nolūks ir palīdzēt izdzīvot notikumus Rīgas vēsturiskajās vietās, kur kādreiz kūsāja un šodien kūsā sporta dzīve, atklāt laiku un cilvēkus, apzināties norišu ietekmi uz moderno Rīgas sporta dzīvi 21. gadsimtā, arī mūsu sporta kultūrvēsturisko mantojumu. Lai katrs rīdzinieks un Latvijas iedzīvotājs šodien izvēlas sportošanu kā savas pasaules neatņemamu daļu.

Izstādē izmantoti Latvijas Sporta muzeja materiāli, fotogrāfu Romāna Kokšarova, Zigismunda Zālamaņa, kā arī citu autoru fotogrāfijas.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Sporta muzeja vadošā pētniece Rita apine