Optimists. Paralimpiskais čempions - Aigars Apinis

Latvijas Sporta muzejā ceturdien, 25.februārī tika atklāta izstāde "Optimists. Paralimpiskais čempions - Aigars Apinis".

Latvijas Sporta muzejs pirmo reizi pievēršas paralimpiskā sporta attainošanai, atklājot izstādi „Optimists. Paralimpiskais čempions – Aigars Apinis”. Izstādē aplūkojamas Aigara Apiņa paralimpiskajās sacensībās izcīnītās medaļas, sporta balvas un kausi, starta numuri un diplomi, treniņu un sacensību aprīkojums. Apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar sportista karjeru, startiem un panākumiem Paralimpiskajās spēlēs, kā arī Eiropas un Pasaules čempionātos paralimpiešiem. Tāpat ir skatāmi arī video materiāli par Aigaru Apini.

    Aigars Apinis (dz. 1973) ir titulētākais Latvijas paralimpietis. Latvijas invalīdu sporta celmlauzis. Latvijas Paralimpiskās komitejas viceprezidents un Latvijas Invalīdu sporta federācijas prezidents. Piedalījies 4 Paralimpiskajās spēlēs (Sidneja, 2000; Atēnas, 2004; Pekina, 2008; Londona, 2012), startējot diska mešanas un lodes grūšanas disciplīnās un izcīnot 3 zelta, 2 sudraba un 2 bronzas medaļas. Viņa kontā arī neskaitāmas Pasaules un Eiropas čempionātu medaļas.
   Aigars panākumus guvis, pateicoties paša gribasspēkam, neatlaidīgajam raksturam, optimismam un vēlmei pierādīt, ka dzīve jaunā kvalitātē – sēžot ratiņkrēslā – arī var būt pilnvērtīga, interesanta un skaista.
   
Izstāde būs aplūkojama līdz 30.jūnijam.
Izstādes dizainere Silja Pogule. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Paralimpisko komiteju. Atbalsta SIA Aizputes Vīna darītava, SIA Liviko, SIA Valmiermuižas alus.

Fotogrāfijas no izstādes atklāšanas. Autors: Francis Pogulis

Paralimpietis Aigars Apinis, Sporta muzeja direktore Agra Brūne un Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte

Paralimpietis Aigars Apinis, Sporta muzeja direktore Agra Brūne un Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte

 

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta Valsts sekretāra vietnieks - departamenta direktors Edgars Severs un paralimpietis Aigars Apinis

 

 Paralimpiskais čempions - Aigars Apinis