"Olimpiskā diena 2016" apbalvošanas pasākums

Piektdien, 4.novembrī “Latvijas Sporta muzejā” notiks Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotā pasākuma “Olimpiskā diena 2016” apbalvošanas pasākums.

“Olimpiskās dienas” ietvaros skolēniem katru gadu tiek organizēti dažādi radošie konkursi. Šogad bērni un jaunieši varēja piedalīties zīmējumu, eseju un foto konkursos. Zīmējumu konkursa tēma bija “Mana sapņu bumba” un tika saņemti 40 burvīgi bērnu darbi. Eseju konkursā jaunieši rakstīja vēstuli kādam konkrētam volejbolistam vai volejbolistei un LOK saņēma 21 eseju, savukārt foto konkursā tika iesūtītas 19 aizraujošas fotogrāfijas, ar tēmu “Padod bumbu”.

Radošo konkursu uzvarētāju sveikšana notiks piektdien, 4.novembrī, plkst.11:00 “Latvijas Sporta muzejā”, Alksnāju ielā 9, Rīgā.

Pasākuma laikā tiks sveikti arī “Olimpiskās dienas 2016” un Eiropas Sporta nedēļas pasākumu organizatori no Latvijas novadiem.

LOK organizētā “Olimpiskā diena 2016” šogad notika 23.septembrī 531 norises vietā visā Latvijā, kas kopā pulcēja jaunu pasākuma dalībnieku skaita rekordu – 123 353 dalībnieku no 95 Latvijas novadiem un pilsētām.

“Olimpiskā diena 2016” šogad bija Eiropas Sporta nedēļas sastāvdaļa. Eiropas Sporta nedēļas mērķis bija veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā un tajā iesaistīties tika aicināts ikviens iedzīvotājs.

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2016” norises vietās pasākums 23.septembrī sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Izglītības iestāžu audzēkņi iepazinās ar volejbolu un tā spēles noteikumiem, piedalījās stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji “Olimpiskās dienas 2016” norises vietās izstrādāja savu individuālo pasākumu programmu, lai plašāk popularizētu Olimpiskos sporta veidus un Olimpiskās idejas.

Zināšanai:

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

LOK “Olimpisko dienu” rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā.

Ar katru gadu minētie sporta svētki kļūst populārāki. Sākotnēji LOK tos organizēja kā “Olimpisko skrējēju dienu” Rīgā. 2003.gadā skrējieni tika organizēti arī Olimpiskajos sporta centros ārpus Rīgas, bet 2008.gadā tie pārauga plašākā pasākumā – “Olimpiskajā dienā”, kurā paralēli sporta aktivitātēm ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

“Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank”, AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, SIA “Moller Auto Krasta” un SIA “JCDecaux Latvija”.

Informāciju sagatavojis Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja