Grāmatas "Olimpiskās medaļas Latvijai" prezentācija

Gramata Olimpiskas medalas Latvijai

Par godu Latvijas Olimpiskās komitejas simtgadei ir izdota unikāla un ekskluzīva grāmata “Olimpiskās medaļas Latvijai”, kurā apkopoti 117 mūsu Olimpisko medaļnieku stāsti zem pieciem karogiem. Medaļnieku apkopojums ar nelielu aprakstu par medaļu iegūšanu apzināti veidots Olimpisko spēļu hronoloģiskā secībā, kas palīdz ātri uzzināt – kurās vasaras vai ziemas Olimpiskajās spēlēs ir iegūtas medaļas.

Grāmatā ir minēti gan sportisti, kas ieguvuši Olimpiskās medaļas zem Latvijas karoga, gan Latvijas sportisti, kas bija Olimpiskie medaļnieki PSRS komandas sastāvā, gan Latvijā dzimuši vai latviešu izcelsmes Olimpiskie medaļnieki citu valstu komandās, gan sportisti, kas pārstāvēja Latvijas sporta biedrības, kad ieguva medaļas Olimpiskajās spēlēs.

Turklāt šis saturs tiek papildināts ar konkrēto Olimpisko spēļu atpazīstamības elementiem – te var apskatīt izcīnīto medaļu, Olimpisko spēļu logo, talismanu vai plakātu, tādā veidā ļaujot iepazīt Olimpiskās kustības vēsturi caur Latvijas sasniegumu prizmu.

Olimpiskas medalas Latvijai

Šajā sarežģītajā un mainīgajā vērtību pārvērtēšanas laikā, cilvēkiem vēl un vēl ir jāstiprina sava pārliecība – tiecoties pēc ideāliem, aizstāvot savas vērtības, rādot  un atgādinot piemērus. Šī grāmata ir par to, cik bagāts ir Latvijas Olimpiskais mantojums, un tā ir vērtība, kas paliks, un ar ko ir jālepojas. Šajā steidzīgas dzīves realitātē, kad ekrāns ir galvenais karalis  mūsu jauniešu prātos, esam mēģinājuši meklēt to formu – kā ātri un koncentrēti sniegt interesentiem vajadzīgu un galvenais precīzu informāciju, bet  tradicionālā veidā – caur grāmatu.

Gramatas komanda

Informācijas sagatavošanās periods, arhīvu apzināšana un  maketa veidošana bija kā “starta uzrāviens” piecos mēnešos. Ar vienotu un izcilu  komandu esam šo projektu paveikuši. Sakām “paldies” radošajai komandai: sporta žurnālistam un sportisko sasniegumu “enciklopēdijai” -  Anatolijam Kreipānam; mūsu pastāvīgam partnerim, kas jau ir radījis daudzus brīnišķīgus iespieddarbus Olimpiskajam grāmatu plauktam  – dizaina aģentūras DUE vadītājai Intai Bērentei un viņas komandai; Olimpiskās kustības vēsturniecei – Aija Ertai; Sporta muzeja komandai un tās vadītājai Agrai Brūnei; bijušajam LOK  prezidentam Aldonam Vrubļevskim; sporta žurnālistiem Guntim Keiselam un Dainim Caunem; un visiem medaļniekiem, kuri ar savu sniegumu ir  radījuši saturu šai grāmatai, līdz ar to veidojot Latvijas Olimpisko vēsturi.

Fotogrāfijas no grāmatas atvēršanas svētkiem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 29. aprīlī var apskatīt Latvijas Olimpiskās komitejas mājaslapā: Grāmatas "Olimpiskās medaļas Latvijai" prezentācija.

LOK šo grāmatu dāvinās Latvijas Nacionālajai Bibliotēkai Tautas grāmatu plauktam un katrai Latvijas bibliotēkai kopskaitā - 800 eksemplārus. Tāpat šī grāmata tiks nosūtīta LOK projekta "Sporto visa klase" 315 klasēm, visām Olimpiskajām federācijām un visām Latvijas pašvaldībām.

Savukārt Olimpiskās vēstures interesenti un kolekcionāri grāmatu varēs iegādāties Latvijas Sporta muzejā.

Digitālā veidā to varēs atrast LOK  mājaslapā www.olimpiade.lv.

Informāciju sagatavoja

Dace Gulbe, LOK Komunikācijas dienesta vadītāja

29.04.2022