Muzeja jaunieguvums - basketbolista Alfrēda Kraukļa balva

lsm-23-223

Muzejs ieguvis vērtīgu krājuma papildinājumu- basketbolista un trenera Alfrēda Kraukļa (1911-1991) balvu. Šo piemiņas balvu viņš saņēmis 1936. gadā, sacīkstēs Igaunijā, kur sacentās Rīgas „Starts” un Tartu NMKÜ basketbola un volejbola vienības.

Statuju veidojis A. Grīnbergs, pēc ievērojamā igauņu tēlnieka Amanda Adamsona skulptūras „Kalevipoegs” oriģināla. Kopija izgatavota no māla, patinēta, lai izskatītos kā bronza. Figūra atveido gandrīz kailu, atlētisku vīrieša tēlu, kura vienīgais apģērbs ir ap gurniem apsieta zvērāda. Rokas saliktas kopā priekšpusē, rokās ir zobena kāts (pats zobens nav saglabājies). Kopijai ir papildus balsta elements kājām – novietots starp tām, augstumā līdz ceļgaliem. Figūra novietota uz nelielas pamatnes, tās labajā pusē ir uzraksts „Prof. A. ADAMSON / cop. A. Grünberg” un apakšā uzraksts „TARTU / NMKÜ / 17.X36”.

lsm-23-223