MAIJS, 2016 – SKRĒJĒJAS IEVAS ZUNDAS “NAGLENES”

Par maija mēneša priekšmetu esam izvēlējušies Latvijas vieglatlētes, skrējējas Ievas Zundas sporta apavus – naglu kurpes jeb tautā sauktās “naglenes”.

Naglenes ir sporta apavi, ko izmanto lielākajā daļā vieglatlētikas disciplīnu. Tās izstrādā atsevišķi katrai skriešanas disciplīnai – stadiona naglenes iedalās sprinta, vidējo un garo distanču naglenēs. Tāpat tiek ražoti apavi, kas paredzēti dažādām lēkšanas disciplīnām un šķēpa mešanai. Savukārt orientieristu vidū populāras ir apvidus naglu kurpes, paredzētas lietošanai mežā, purvainā apvidū, sniegā.

Divkārtējā Olimpiādes spēļu dalībniece un titulētākā “Valsts Prezidenta balvas” ieguvēja Ieva Zunda šīs naglu kurpes ieguva studiju laikā Sentluisas Universitātē Amerikā, 2002.gadā. Apavu ražotājs ir Adidas firma, viens no lielākajiem un populārākajiem sporta preču ražotājiem pasaulē. Uz apaviem vairākās vietās ir redzamas šīs firmas zīmes.

Naglu kurpes Ieva izmantoja savās “kroņa” distancēs – 400 m barjerskrējienā un 400 m skrējienā. Tās lietotas 2002.-2003.gadā, regulāri trenējoties un startējot sacensībās Amerikā, kā arī Latvijā un citās valstīs. Naglenes ir maksimāli vieglas, izgatavotas no auduma ar plastikāta zolēm, ar pārdomātu auklu sistēmu, kas nodrošina drošu pēdas fiksāciju, komfortu, pasargā no traumām. No parastajiem skriešanas apaviem tās atšķiras ar to, ka zoļu priekšpusē ir ieskrūvētas metāla nagliņas, kuras paredzētas labākai saķerei ar skriešanas virsmu, kā arī nodrošina nepieciešamo stingrību efektīvākam atspērienam. Šiem sporta apaviem paredzēta arī speciāla somiņa to glabāšanai.

Ieva Zunda (dz. 1978.) vieglatlētikā trenējās jau no septiņu gadu vecuma. Viņas lielākie sasniegumi ir dalība divās Olimpiādes spēlēs, iegūstot 23. un 21.vietu (Atēnas, 2004, Pekina, 2008). Startējusi pasaules čempionātos (1999, 2003, 2009) un Eiropas meistarsacīkstēs (2010, 12.vieta 400 m distancē). 2005.gadā Eiropas kausa sacensībās izcīnījusi 1.vietu. Ieva desmit reizes kļuvusi par Latvijas čempioni, kā arī seškārtēju “Valsts Prezidenta balvas” uzvarētāju 400 m barjerskrējienā un 400 m skrējienā (2003.-2008.).


Veiksmīgu visiem skriešanas sezonu! Izvēlamies skriešanai atbilstošus apavus!

1

 

2

3