JŪLIJS, 2016 – KUZŅECOVA PORCELĀNA UN FAJANSA FABRIKĀ RAŽOTĀ KRŪKA

Jūlija mēneša priekšmets – Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrikā izgatavotā keramikas krūka ar olimpisko simboliku. Šo oriģinālo krūku Latvijas studentu komanda uzdāvināja Vācijas profesoram Dr. Peter Jaeck pateicībā par studentu treniņu nometnes vadīšanu XI Olimpiādes spēļu laikā Berlīnē, 1936.gada 1.-16.augustā.

 Cilindriskās, uz augšu nedaudz sašaurinātās formas krūka ir gaiši zilā krāsā, rotāta ar dažādām ornamentu kompozīcijām. Tās vidusdaļā izvietoti dekoratīvi uzraksti: “LĪGO!” un “LATVIJA”, gada skaitlis: “1936” melnā krāsā un olimpiskie apļi zilā, melnā, sarkanā, dzeltenā un zaļā krāsā. Augšdaļā un apakšdaļā krāsainas ornamentu kompozīcijas – krustiņu un aplīšu joslas, skujiņas, rombi u.c. (zaļa, melna, zila, brūna, dzeltena, gaišsārta krāsa); sānā puslokā izliekts gaiši zils rokturis, kas ornamentēts ar brūni-zilu rombu joslu visa roktura garumā. Pamatnē slavenās Kuzņecova fabrikas spiedogs un uzraksts: “Made in Latvija”.

Prof. Dr. Peter Jaeck (02.12.1894.-05.10.1937.) bija Marburgas Universitātes Sporta institūta direktors. 1936.gadā XI Olimpiādes spēļu laikā viņš vadīja studentu treniņu nometni Berlīnē, saņemot šo krūku par piemiņu no Latvijas komandas. Pēc Dr. Peter Jaeck traģiskās nāves 1937.gadā, viņa ģimene turpmākos gadus glabāja piemiņas balvu, līdz 2014.gadā dēls Otto Jaeck dāvināja to Latvijas Sporta muzejam.

100 1767 100 1771