Jūlijs, 2018 - vieglatlētes, septīņcīņas sportistes Lauras Ikaunieces – Admidiņas sporta apavi tāllēkšanai

Jūlija mēneša priekšmets – vieglatlētes, septīņcīņas sportistes Lauras Ikaunieces – Admidiņas sporta apavi tāllēkšanai - naglu kurpes jeb „naglenes”.
Ražotājs Nike. Modelis: Zoom LJ (2012). Izgatavotas Ķīnā. Ar šiem sporta apaviem piedalījusies tāllēkšanas sacensībās (septiņcīņas ietvaros) XXX Olimpiādes spēlēs Londonā (Lielbritānija), 2012, kur izcīnījusi 9. vietu (6414 punkti).

Viegli, koši zaļas krāsas apavi, priekšā aizsienami ar auklu, aizvelkami ar rāvējslēdzēju un aizsprādzējami ar siksniņu uz lipekļa. Apavu abos sānos ražotāja logotips melnā krāsā. Olīvu zaļas krāsas iekšpuse, auklas un mēle. Uz mēles iespiesta izgatavotāja firmas zīme un modeļa nosaukums: „NIKE/ ZOOM LJ”, otrā pusē ražotāja logotips, izmēru tabula, izgatavošanas laika un vietas norāde. Iekšzole koši zaļā krāsā, papēža rajonā iespiests teksts melnā krāsā: „FIELD/ LONG JUMP/” un ražotāja logotips. Melnas un zelta krāsas zole, tās priekšējā daļā 7 tapas, piecās no tām ieskrūvētas metāla nagliņas.
Apavi ir maksimāli viegli, ar pārdomātu aizdares sistēmu, kas pasargā no traumām un nodrošina labāku atspērienu lēciena brīdī. Zoļu priekšpusē ieskrūvētās metāla nagliņas, paredzētas labākai saķerei ar skriešanas virsmu, kā arī nodrošina nepieciešamo stingrību efektīvākam atspērienam.

 

Foto: LOK arhīvs/ Ilmārs Znotiņš

Laura Ikauniece – Admidiņa – dzimusi 1992. gada 31. maijā Ventspilī. Ar vieglatlētiku nodarbojas kopš deviņu gadu vecuma Jūrmalas sporta skolā, taču daudzcīņai pievērsusies 2006. gadā 14 gadu vecumā.
Lielākie sasniegumi:

2009. gada Pasaules čempionātā jauniešiem Bresanona (Itālija) sudraba medaļa septiņcīņā (5647 punkti).
2009. gada Eiropas Jaunatnes olimpiādē Tamperē (Somija) 3. vieta augstlēkšanas sacensībās (1,82 m) un 4. vieta tāllēkšanā (6,12 m).
2010. gada Pasaules čempionātā junioriem Monktonā (Kanāda) 6. vieta septiņcīņā (5618 punkti).
2011. gada Eiropas U-20 junioru čempionātā Tallinā (Igaunija) bronzas medaļa septiņcīņā (6063 punkti).
2012. gada 30. jūnijā ar jaunu personisko rekordu (6335 punkti) izcīna sudraba medaļu Eiropas čempionātā Helsinkos (Somija).
2012. gada Vasaras olimpiskajās spēlēs Londonā (Lielbritānija) 9. vieta (6414 punkti, jauns personiskais rekords un atkārtots Latvijas rekords).
2013. gada Universiādē Kazaņā (Krievijā), zelta medaļa septiņcīņā.
2015. gada Pasaules čempionātā bronzas medaļa (6516 punkti).
2016. gada Vasaras olimpiskajās spēlēs Riodaženeiro (Brazīlija), 4. vieta (6617 punkti).
2017. gada maijā Gecisā (Austrija) 3. vieta septiņcīņā un atkal labots Latvijas rekords (6815 punkti)
Vairākkārtīgi labojusi Latvijas rekordu daudzcīņā.
2013. gada Labākās vieglatlētes tituls. Saņēmusi Latvijas Gada balvu sportā kā labākā sportiste 2015. un 2016. gadā.

Apavus Latvijas Sporta muzejam 2018.gada maijā uzdāvināja Latvijas Universitātes fonds, kas pirms tam bija organizējis izstādi „No sirds Universitātei” un Labdarības izsoli, kurā dažādus priekšmetus bija ziedojuši LU absolventi un sabiedrībā zināmi cilvēki (tai skaitā Laura Ikauniece - Admidiņa).

“No sirds Universitātei” bija labdarības izstāde, kura pārtapa labdarības izsolē tiešsaistē sadarbībā ar galeriju un izsoļu namu “Birkenfelds”, lai pievērstu uzmanību Latvijas filantropijas aktivitātēm izglītībā un ziedotu izsolē iegūtos līdzekļus Latvijas Universitātes, LU fonda, LU Botāniskā dārza un LU Absolventu kluba lielprojektam “Atbalsts LU Absolventu takai”. Taka būs izglītojoši izklaidējošs ceļš LU Botāniskā dārza teritorijā un taps par LU absolventu un citu atbalstītāju saziedotajiem līdzekļiem. Līdz šim no projekta kopējām izmaksām 45 000 eiro apmērā ir savākti nepilni 14 tūkstoši eiro.

 1e 2e