Slaloma slēpes ražotas „Esko Järvinen OY”, Somijā 20. gadsimta 60. gados. Esko Järvinens (dzimis 1907.- miris 1976. gadā) bija leģendārs somu slēpotājs, kas startējis vairākās slēpošanas disciplīnās 20. gs. 20. – 30. gadu mijā. Pēc aktīvo sporta gaitu beigšanas viņš pievērsās slēpju darināšanai un guva vērā ņemamas sekmes šajā arodā.
Šis slēpju pāris ir labs piemērs tam, ka slēpju darināšana var būt arī māksla, kas izpaužas dažādās, it kā sīkās, maznozīmīgās detaļās: proti, katrai slēpei pārī ir atšķirīgs krāsojums. To virspuse ir krāsota melnā krāsā ar gaiši dzeltenām un sarkanām apmalītēm, krāsas atšķiras katrai slēpei. Slēpju priekšējie gali rotāti ar zelta krāsas vertikālu uzrakstu „JÄRVINEN” starp diviem spārniem, kas labajai slēpei ir zelta krāsā, bet kreisajai slēpei – sarkanā krāsā. Slēpju pamatnes augšpusē attēlota emblēma, to veido kronis, zem kroņa – lente ar uzrakstu somu valodā „20 OLYMPIAKULTAA / CORTINA S.VALLEY / OSLO INNSBRUCK” (norāde, ka ar šī ražotāja slēpēm izcīnītas 20 medaļas ziemas olimpiskajās spēlēs, 20. gs. 50., 60. gados), zem šī uzraksta attēloti pieckrāsu olimpiskie apļi, zem apļiem – dubults M burts, zem tā ražotāja norāde- uzraksts „ESKO JÄRVINEN OY / LAHTI FINLAND” un zem tā lente ar uzrakstu „31 MAAILMANMESTAR / KULTAMITALIA / FALUN LAHTI ZAKONANE” (Pasaules čempionātos izcīnīta 31 zelta medaļa). Slēpēm ir arī savam laikam atbilstoši tehniskie risinājumi: filigrāni darinātas metāla kantes, bez kurām nebūtu iespējams izbraukt slaloma trases.
Slēpes Latvijas teritorijā pēdējo reizi lietotas 20. gs. 70. - 80. gadu mijā. To pēdējais īpašnieks Aigars Svars ieguva šīs slēpes kā dāvinājumu no sava krusttēva ap 1976. gadu. Kā viņš vēlāk atzina sarunā ar Latvijas Sporta muzeja speciālisti, tolaik jau šīs slēpes bija kļuvušas nemodernas, un jaunajam cilvēkam bija nedaudz kauns tās lietot. Gan slēpju pirmajam, gan otrajam īpašniekam slēpošana ir bijusi vaļasprieks, un sacīkstēs ar šīm slēpēm viņi nav piedalījušies.
Slēpes Latvijas Sporta muzejs saņēmis 2020. gadā. Ņemot vērā slēpju vecumu un šī priekšmeta vēsturi, tās uzskatāmas par vērtīgu jaunieguvumu muzeja kolekcijai.