Janvāris, 2020 - Jēkaba Nākuma Eiropas čempionāta zelta medaļa biatlonā

LSM 22.848 - J.Nakuma zelta medala 1 Large

Jēkabs Nākums (dzimis 1972. gadā, Priekulē) ir latviešu biatlonists, kurš lielākos panākumus guva 20. gs. beigās un 21. gs. sākumā. Starp šiem panākumiem labākais sniegums vainagojās ar 1. vietu Eiropas čempionātā biatlonā 10 kilometru sprintā vīriešiem.

Medaļa izcīnīta 1998. gada 30. janvārī netālu no Minskas – Raubičos (Baltkrievijā). Sacensībās J. Nākums startēja ar priekšpēdējo numuru – 59, un tas izrādījās veiksmīgs, neskatoties uz apstākļiem un faktu, ka trase kopumā bija grūta – aplis 3,1 kilometrs kalnā augšā un lejā. Kā uzvarētājs pastāstīja avīzes „Sports” korespondentam G. Ķīsim, sacensības no viņa paņēma visus spēkus, pēc finiša viņš burtiski sabrucis sniegā. Kopumā šajā čempionātā Latvijas biatlonisti izcīnīja 5 dažādas raudzes medaļas, tādēļ latviešu žurnālisti šīs sacensības nodēvēja par apvērsumu Eiropas biatlonā.

 LSM 22.848 - J.Nakuma zelta medala 1 Large   LSM 22.848 - J.Nakuma zelta medala 3 Large

LSM 22.848 - J.Nakuma zelta medala 2 Large   LSM 22.848 - J.Nakuma zelta medala 4 Large

Aversā medaļā attēlota Eiropas kontūra, mērķis un biatlonista siluets pilnā ekipējumā (ar šauteni plecā, uz slēpēm, rokās – nūjas). Reversā vidū taisnstūrveida laukums ar uzrakstu angļu valodā MINSK/BLR 1998 Sprint Men” (norāda medaļas izcīnīšanas vietu, gadu un disciplīnu). Medaļa ir zelta krāsā, iekārta sarkani balti zaļā lentītē (Baltkrievijas karoga krāsās) un ievietota tumši zilā plastmasas kastītē.