Aprīlis, 2020 - Balva par mūža ieguldījumu sportā Valentīnam Mazzālītim

LSM 23.904 Large

Valentīns Mazzālītis dzimis Rucavā, Kurzemē, 1930. gadā. Viņš bija vieglatlētikas treneris ar specializāciju šķēpmešanā. Trenējis spožākos no mūsu Latvijas vieglatlētiem: gan trīskārtējo olimpisko medaļnieku Jāni Lūsi, gan zelta medaļnieci Inesi Jaunzemi. Panākumus guvuši arī citi viņa audzēkņi. Ilgus gadus V. Mazzālītis bijis Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūta (tagad – Latvijas Sporta akadēmijas) docētājs. Savas zināšanas par sportu apkopojis divās grāmatās.

Balva par mūža ieguldījumu Latvijas sportā trenerim Valentīnam Mazzālītim tika piešķirta 2005. gada 3. decembrī, un to pasniedza Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga Latvijas Gada balvas sportā 2005 svinīgajā ceremonijā Dailes teātrī. Pasniedzot šo balvu, V. Vīķe-Freiberga teica uzrunu, kurā viņa atzīmēja, ka sports mūs aizrauj un sajūsmina ar to, ko cilvēks var ar sevi iesākt. Viņa uzsvēra arī, cik liela nozīme sporta zvaigžņu sasniegumos ir viņu treneriem „kas dara to melno darbu, ko ne vienmēr redz citi, kas nenonāk tieši uz skatuves, ar medaļu ap kaklu. To vidū ir pedagogi, ir treneri, un ir tādi, kas ir abi divi kopā un kas dara to mūža garumā. Tāds ir šī vakara balvas laureāts Valentīns Mazzālītis.”.

LSM 23.904 Large

Balva ir regulāras formas piramīda, izgatavota no divu krāsu metāla – sudraba krāsas vidusdaļa ar zelta krāsas galotni, tumši krāsota koka pamatne ar piestiprinātu metāla plāksnīti pie priekšējās šķautnes. Uz metāla plāksnītes ir veltījuma uzraksts LATVIJAS GADA BALVA SPORTĀ 2005 / MŪŽA IEGULDĪJUMS LATVIJAS SPORTĀ”. Pie piramīdas priekšējās šķautnes vidusdaļā piestiprināts zeltīts ozola zars. Visapkārt piramīdai iet uz virsotni vedošas kāpnes, veidotas reljefā.