Maijs, 2020 - Aleksandra Muzičenko burāšanas tērps

LSM 23.920 1-2 1 Large

Aleksandrs Muzičenko ir 1980. gada Olimpiādes spēļu zelta medaļas laureāts burāšanā (kopā ar Valentīnu Mankinu), divkārtējs Eiropas čempions, kā arī vairāku Eiropas čempionāta sudraba medaļu ieguvējs un 1979. gada Pasaules kausa ieguvējs „Star” klasē. A. Muzičenko turpina burāt arī pašlaik. 2020. gadā viņš Latvijas Sporta muzejam uzdāvināja savu burāšanas tērpu.

LSM 23.920 1-2 1 Large  LSM 23.920 1-2 2 Large

Šis tērps iegādāts un lietots no 2017. gada. Tas ir sarkanā krāsā ar melnām detaļām, ražots Polijā, firmā „Musto”. Tā kā tērps ir vairākus gadus lietots, tad spilgtās krāsas ir saulē un sāļajos pasaules jūru ūdeņos pabalējušas. Tērps sastāv no divām daļām: jakas un kombinezona, kas izgatavotas no ūdensnecaurlaidīga materiāla. Jakai ir reglāna piegriezums. Priekšpusē uz krūtīm šķēlums, aiztaisāms ar melniem lipekļiem. Kreisajā pusē uz krūtīm izšūts firmas „MUSTO” logotips. Sānos divas iegrieztas kabatas, aiztaisāmas ar melniem, ūdensdrošiem rāvējslēdzējiem. Priekšpusē, gar piedurkņu ielaidumu, melna, dekoratīva uzdruka. Aizmugurē uz skausta un uz labās piedurknes, gumijotas uzšuves trīsstūra veidā ar uzrakstu „MUSTO MPX”. Piedurknēm uz elkoņiem un mugurpusē uz lāpstiņām melnas krāsas auduma ielaidumi. Jakai ir stāva apkakle, aiztaisāma ar melnu lipekli.

 LSM 23.920 1-2 3 Large  LSM 23.920 1-2 4 Large

Kombinezons pamatā no sarkana auduma ar melnām iešuvēm uz gurniem un pēcpuses, ceļiem, plecu daļā un staru apakšā. Aizdarināms pa vidu ar melnu ūdensdrošo rāvējslēdzēju. Tērpa audums veidots tā, lai valkātāja ķermenis saglabātos maksimāli ilgi sauss un silts, kas burātājam, atrodoties atklātā jūrā, var izradīties vitāli svarīgi.