Jūnijs, 2020 - volejbolista Raimonda Vildes Olimpiskais diploms

LSM 22.480 - Diploms Small

Gandrīz droši var teikt, ka katra sportista augstākais mērķis ir Olimpiādes spēļu goda pjedestāls. Šādu uzvaru izlolot izdodas tikai retajam, un Raimondam Vildem izdevās to sasniegt 1988. gadā – XXIV Olimpiādes spēlēs, kuras norisinājās Seulā (Dienvidkorejā), spēlējot PSRS volejbola izlasē. Protams, sudraba raudzes uzvarai vienmēr ir neliela rūgtuma piegarša, jo līdz augstākajai pakāpei pietrūka tik maz. Kā apliecinājums šim sasniegumam ir skaisti noformēts olimpiskais diploms, ko olimpiskais vicečempions Raimonds Vilde uzdāvinājis Latvijas Sporta muzejam, un tas aplūkojams pašlaik ekspozīcijā „Latvijas Olimpiešu Goda zāle. Zelts. Sudrabs. Bronza.”.

Šis diploms ir pēc formas iegarens taisnstūrveida formas papīrs, fonā attēlotas senatnīgas medību ainas. Lapas augšpusē – spēļu emblēma, kas lieliski sasaucas ar spēļu devīzi: „Harmonija progresā”. Emblēma attēlo tradicionālu korejiešu ornamentu „sam taeguk”, kas sastāv no apļveidā izkārtotiem krāsu „viļņiem” trijās pamatkrāsās – dzeltenā, sarkanā un zilā. Diplomā redzama šī ornamenta monohromā versija, sēpijas brūnā krāsā.

LSM 22.480 - Diploms Medium

Rakstiskā informācija izkārtota vispirms korejiešu rakstībā ar hieroglifiem, pēc tam – angļu valodā. Īpatnēji, ka daudzos olimpiskajos diplomos, arī šajā, nav izmantota oficiālā olimpiskās kustības valoda – franču. Veltījuma teksts izkārtots divos blokos, vispirms sportista vārds un uzvārds, tad iespiests teksts angļu valodā „Par izcilību sportā” un šim tekstam seko otrs informācijas bloks – sporta veids, kuru apbalvotais pārstāv, un vieta, kura izcīnīta. Diploma apakšmalā ir divi paraksti: viens Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidenta Huana Antona Samaranča un otrs – Seulas Olimpiādes spēļu organizācijas komitejas prezidenta Parka Seh-Jika paraksts. Diploms ievietots oriģinālā zaļi pelēkā apvākā ar spēļu emblēmām un uzrakstiem zelta krāsā.

LSM 22.480 - vaki Medium

Jāatzīmē, ka Raimonda Vildes Olimpiskā sudraba panākums bija liels notikums 1988. gadā Latvijas sporta dzīvē un par šo sasniegumu rakstīja ne tikai sporta un ikdienas avīzes, bet arī žurnāls „Zvaigzne”, kas reti pievērsās Latvijas sporta notikumiem.