Septembris, 2020 - Basketbolists Dāvis Bertāns fanu plakātā

Image 00001 1 Large

Latvijas Sporta muzejs glabā dažādas ar sportu un sportistiem saistītas relikvijas un ne tikai profesionāļu darinātas lietas. Šoreiz mēs jūs vēlamies iepazīstināt ar Dāvim Bertānam veltītu, fanu darinātu plakātu.

Plakāts datēts ar 2014. gada 20. martu, izgatavots uz baltas papīra lapas, izmantojot grafīta un krāsu zīmuļus. Tajā attēlots Dāvis Bertāns, kura sejas vaibsti un viņa blondi rudais matu cekuls ir atpazīstami. Sportists tērpts savā toreizējās komandas- Belgradas „Partizan” (Serbija) gaišajā formas tērpā ar 44. numuru. Rokās tolaik vēl pavisam jaunajam censonim ir basketbola bumba, kas izgatavota amerikāņu firmā „Spalding”. Zīmējumā bumba ir nevis oranža, bet sarkana. Sportistam kājās attēlotas gaišas sporta zeķes un tumšas krāsas sporta kurpes ar baltām svītrām un sarkanu zoli. Zīmējumā attēlotā figūra ir anatomiski aptuvena, kas norāda uz to, ka māksliniece nav vēl apguvusi veidu, kā precīzi atveidot cilvēka augumu.

Image 00001 1 Large

Zīmējuma augšmalā uzraksts angļu valodā ar grafīta zīmuli „Welcome home Berta!”. Zīmējums ir ar autores parakstu kreisajā apakšējā stūrī „A. Dejanovich” (Andrijana Dejanović). Apakšējā labajā stūrī norādītas sociālo tīklu adreses: Facebook un Instagram: stormbornxo un Twitter: comegetyourkiss, kur var aplūkot arī citus viņas radītos zīmējumus.

04.09.2020.