Jūnijs, 2021 - Valentīnas Varkēvičas Pasaules čempiones goda lente

1 Large

Valentīna Varkēviča, starptautiskās klases sporta meistare, dzimusi 1934. gada 21. aprīlī Rīgā. Sportiste mūža laikā pabijusi gan volejbolistes, gan volejbola treneres ampluā. 20. gs. 50. un 60. gadu mijā V. Varkēviča atradās panākumu virsotnē. Latvijas Sporta muzeja Goda zālē aplūkojamas izcilās volejbolistes balvas un medaļas.

PSRS izlases sastāvā V. Varkēviča kļuvusi par divkārtēju Pasaules čempioni, Parīzē, 1956. gadā un Riodežaneiro, 1960. gadā. Šī mēneša priekšmets ir balva no Riodežaneiro. Tā ir goda lente, kas darināta no brūnas un dzeltenas krāsas atlasa audumiem, rotāta ar izšuvumiem, aplikāciju, auduma rozeti un bārkstīm. Uz lentes priekšpusē, izšūti spodrdūrienā ar smaragdzaļu, mirdzošu diegu, ir vārdi un gadskaitlis: „CAMPEĂ MUNDIAL – 1960”, kas tulkojumā nozīmē „Pasaules čempione – 1960.” No tā laika avīzēm uzzināms, ka šādas lentes pasniedza visām sacensību uzvarētājām (PSRS izlasei) čempionāta rīcības komitejas vīri ar FIVB (Starptautiskās Volejbola federācijas) prezidentu, francūzi Polu Libo priekšgalā.

1 Large

Lente sastiprināma ar trim spiedpogām. Virs sastiprinājuma vietas, priekšpusē, liela apaļa rozete, kas darināta no brūna atlasa auduma. Rozetes centrā dzeltens auduma medaljons, kura vidusdaļā ir aplikācija Brazīlijas kontūras veidā (violeta, ar zilu iemalojumu spodrdūrienā). Virs Brazīlijas kontūras ar baltu diegu uzšūti trīs burti – CBV (Confederação Brasileira de Voleibol – Brazīlijas Volejbola konfederācija). Lente oderēta ar bēšas krāsas muarē audumu un tās gali rotāti ar dzeltenām bārkstīm. Kreisā pusē piestiprināta maza izmēra firmas zīme- „ARNALDO” un norāde portugāļu valodā, ka uzņēmums ražo lentes, kā arī darbnīcas kontakttālruņa numurs. Šīs lentes darināšanā izpaužas laba meistara prasmīgs roku darbs un meistarība, kas atbilstoši rotāja volejbola meistares par godu augstajam sasniegumam.

2 Large   3 Large - Varkevica

01.06.2021.