Augusts, 2021 - ūdens pudele un barošanas kulīte no olimpiskajām riteņbraukšanas sacensībām

IMG 20210810 160543 Large

Šī gada 8. augustā, svētdienā, noslēdzās XXXII Olimpiādes spēles Tokijā. Latvijas sportisti tajās startēja ar labiem panākumiem, izcīnot vienu zelta un vienu bronzas medaļu 3x3 basketbolā un svarcelšanā. Un, saprotams, šie sportisti- medaļnieki: Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis un Artūrs Plēsnieks ir Latvijas varoņi. Taču mēs neaizmirstam, ka startēja arī citi Latvijas sportisti, kuri elpoja un cīnījās, lai piedzīvotu savus olimpiskos brīžus. Šeit varētu nosaukt vai visu Latvijas olimpisko izlasi, lieliskos sportistus. Un mēs zinām, ka tikpat lieliski sportisti cīnījās un pārstāvēja savas valstis no visas pasaules.

Pie mums, Latvijas Sporta muzejā, ir atceļojušas pirmās piemiņas lietas no Tokijas. Tās ne visas ir skaistas un acij tīkamas, piemēram, mēģenes, kas domātas sportistu ikrīta siekalu testiem COVID-19 pandēmijas dēļ. Jo sports ir ne tikai par skaisto, bet arī par ikdienišķo vispārākā pakāpē. Tādēļ par šī mēneša priekšmetu mēs izvēlējāmies ne jau pūkaino un jauko spēļu talismanu, bet gan piemiņas lietas no šosejas riteņbraukšanas sacensībām, proti, sportistu barošanas kulīti un ūdens pudeli. Tieši tādas barošanas kulītes un ūdens pudeles ir pieejamas visiem sportistiem no visām valstīm, kas startē šajā disciplīnā. Šo barošanas kulīšu saturs un ūdens ir vienāds un nedod nekādas priekšrocības nevienam atsevišķam sportistam, vien palīdz tūlītēji atjaunot spēkus ilgajā un grūtajā ceļā, lai sasniegtu mērķi. Šādas barošanas kulītes bija pieejamas arī Latvijas sportistiem Tomam Skujiņam un Kristam Neilandam.

IMG 20210810 160444 Large

Barošanas kulīti un ūdens pudeli no Tokijas atveda un Latvijas Sporta muzejam dāvināja Latvijas Olimpiskās komitejas preses atašejs Marita Vilciņa, viņa šos priekšmetus ieguva no komandas ārsta Alda Cīruļa. Barošanas kulīte ir vienkārša, taisnstūrveida, darināta no sarkana, viegla, sintētiska auduma, ar baltu apdruku abās pusēs. Apdrukā attēlots riteņbraucējs uz velosipēda. Kulītei ir sānos iešūta, viena balta lente, šīs kulītes lente ir savīta cilpā un sasieta mezglā. Kreisajā pusē, augšmalā, uzdrukāts balts spēļu logotips. Vienā sānu vīlē- ražotāja firmas zīme.

IMG 20210810 160633 

Ūdens pudele balta, tradicionāla dizaina, pabiezas plastmasas ar dekoru sarkanos toņos un uzrakstu metāliskā bronzas krāsā „TOKYO 2020” un pieciem baltiem savītiem olimpiskajiem apļiem. Vāciņš noskrūvējams, uz pudeles pamatnes firmas nosaukums- „Kabuto” un tehniskā informācija japāņu un angļu valodā par plastmasu, kā arī norāde, ka pudele ražota Taivānā.

IMG 20210810 160611 Large

10.08.2021.