Decembra mēneša priekšmets - šķēpmetējas Ineses Jaunzemes izcīnītā Olimpiskā zelta medaļa Melburnā, 1956.gada 28.novembrī. Atzīmējot 60 gadus kopš Ineses Jaunzemes panākuma Latvijas Olimpiskā komiteja 2016.gada 28.novembrī medaļu nodeva glabāšanā Latvijas Sporta muzejam, kur tā būs aplūkojama ikvienam interesentam līdz 2017.gada 31.maijam.

Lasīt tālāk ...

Novembra mēneša priekšmets - kamaniņu braucēja Ojāra Andersona sporta kamaniņas 1968.-1971

Lasīt tālāk ...

Oktobra mēneša priekšmets - fotogrāfa un sporta relikviju kolekcionāra Voldemāra Šmidberga (1893.-1975.) etvija. Voldemārs Šmidbergs saņēmis etviju kā dāvinājumu, 20. gs. 30. gadu sākumā un lietojis to līdz 40. gadu vidum. Pēc paša V. Šmidberga stāstītā ģimenes locekļiem, ar šo etviju savulaik aizsargājies, atvairot kādu pret sevi vērstu laupītāju uzbrukumu (no tā arī robi un bojājumi etvijā). Etvija bija izstādīta ekspozīcijā „No Latvijas PSR sporta vēstures” Ļeņina rajona masu aizsardzības un sporta namā „Aurora” Rīgā, Cieceres ielā 9 (atklāta 1974. gada 22. martā). Austris Šmīdebergs (Šmidbergs) ir Voldemāra Šmidberga dēls, etviju mantojis no tēva un līdz nodošanai muzejam glabājis pie sevis. 

Lasīt tālāk ...

Septembra mēneša priekšmets - žurnālista un fotogrāfa Zigurda Mežavilka fotoaparāts „Зоркий”, pirkts 1952. gadā. Izgatavots Padomju Savienībā, Krasnogorskas mehāniskajā rūpnīcā (pēc rūpnīcas Leitz fotoaparātu parauga).

Lasīt tālāk ...

Augusta mēneša priekšmets - XXII Olimpiādes spēļu lāpa, Maskava, 1980. 

Lasīt tālāk ...

Jūlija mēneša priekšmets – Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrikā izgatavotā keramikas krūka ar olimpisko simboliku. Šo oriģinālo krūku Latvijas studentu komanda uzdāvināja Vācijas profesoram Dr. Peter Jaeck pateicībā par studentu treniņu nometnes vadīšanu XI Olimpiādes spēļu laikā Berlīnē, 1936.gada 1.-16.augustā.

Lasīt tālāk ...

Tuvojoties 2016.gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīram, kas risināsies Francijā no 10.jūnija līdz 10.jūlijam, par jūnija mēneša priekšmetu esam izvēlējušies Adidas „JABULANI” – 2010. gada FIFA Pasaules kausa oficiālo bumbu. 2010.gada FIFA Pasaules kauss risinājās Dienvidāfrikas Republikā no 11.jūnija līdz 11.jūlijam.

Lasīt tālāk ...

Par maija mēneša priekšmetu esam izvēlējušies Latvijas vieglatlētes, skrējējas Ievas Zundas sporta apavus – naglu kurpes jeb tautā sauktās “naglenes”.

Lasīt tālāk ...

Saistībā ar Eiropas čempionāta U19 atlases kārtu volejbolā, kas notiks Rīgā no 2016.gada 1.-3.aprīlim, par mēneša priekšmetu esam izvēlējušies 1983.gada PSRS Tautu VIII vasaras spartakiādes uzvarētājas – Latvijas PSR volejbola izlases un 1984.gada PSRS čempionu – volejbola meistarkomandas Rīgas „Radiotehniķis” spēļu bumbu.

Lasīt tālāk ...

Saistībā ar Eiropas čempionātu grieķu-romiešu, brīvajā cīņā un brīvajā cīņā sievietēm, kas no 2016.gada 8.-13.martam notiks “Arēna Rīga”, par mēneša priekšmetu esam izvēlējušies brīvās cīņas atklājēja Latvijā – Jāņa Leskinoviča zābakus.

Lasīt tālāk ...

Par februāra mēneša priekšmetu esam izvēlējušies 20.gs. 20., 30.gadu bobsleja kamanas.

Bobsleja kamanas būvētas Cēsīs pagājušā gadsimta divdesmitajos gados. Septiņdesmitajos gados tās atrada inž. Jānis Lamaks meliorācijas objektā Cēsu pilsētas tuvumā nojaukšanai paredzētā saimniecības ēkā.

Lasīt tālāk ...

Par janvāra mēneša priekšmetu esam izvēlējušies muzeja pēdējo jaunieguvumu –
izcilā latviešu hokejista, “Dzelzs vīra” KĀRĻA SKRASTIŅA spēļu cimdus.

Lasīt tālāk ...