Jūnijs, 2016 - FIFA Pasaules kausa oficiālā bumba

Tuvojoties 2016.gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīram, kas risināsies Francijā no 10.jūnija līdz 10.jūlijam, par jūnija mēneša priekšmetu esam izvēlējušies Adidas „JABULANI” – 2010. gada FIFA Pasaules kausa oficiālo bumbu. 2010.gada FIFA Pasaules kauss risinājās Dienvidāfrikas Republikā no 11.jūnija līdz 11.jūlijam.

Bumbas nosaukums: „JABULANI” nāk no Bantu valodas grupas valodas Zulu un tulkojumā nozīmē „Svētki”. Bumbas dizainu iespaidojusi Dienvidāfrika, tai raksturīga radikāli jauna tehnoloģija. Bumbu veido tikai 8 pilnīgi jauni termiski savienoti 3-D ielaidumi, kuri pirmo reizi ir veidoti sfēriski, līdz ar to bumba ir pilnīgi apaļa un daudz precīzāka. „JABULANI” ir astotā Adidas radītā Pasaules kausa bumba, dizainā izmantotas 11 dažādas krāsas. Šīs krāsas pārstāv 11 spēlētājus katrā komandā, 11 oficiālās Dienvidāfrikas valodas un 11 Dienvidāfrikas ciltis. Krāsainais dizains atspoguļo milzīgo valsts daudzveidību un harmonisko vienotību.
Bumbas ražotājs ir "Adidas", tā izgatavota Ķīnā. Bumba nav lietota. Bumba ir no ādas, tā ir baltā krāsā ar četriem trīsstūra formas krāsainiem dizaina elementiem. Uz bumbas atrodas Adidas firmas zīme, bumbas nosaukums: „JABULANI” un 2010. gada FIFA Pasaules kausa emblēma, kā arī izgatavotāja norādes.

Bumbu Latvijas Sporta muzejam dāvinājis Ainis Ulmanis, kuram to ir uzdāvinājuši Beļģijā, Zaventem pilsētā, kādā Opel centra remontdarbnīcā, kur viņš mainījis mašīnas riepas.

Ainis Ulmanis, Latvijas Sporta muzeja speciālists no 1992.-1996. gadam. Grāmatu – „Melnās ripas bruņinieki. Latvijas hokeja vēsture” (1998), „Patiesībā bija tā. Futbols Latvijā 1907–2009” (2010) autors.